10 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Nowym Jorku

0
319
10 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Nowym Jorku

Nowy Jork to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie. I nie ma się co dziwić. W mieście każdy znajdzie coś dla siebie, od światowej sławy muzeów i zabytków po przedstawienia na Broadwayu i wykwintne potrawy. Przy tak dużej ilości rzeczy do zobaczenia i zrobienia, planowanie wycieczki do Nowego Jorku może być przytłaczające. W tym artykule przedstawimy Ci listę dziesięciu najlepszych miejsc do odwiedzenia w Nowym Jorku. Damy Ci również kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać swoją podróż.

Statua Wolności

Statua Wolności stoi na maleńkiej wyspie w New York Harbor. Wyspa jest częścią Nowego Jorku, ale sama statua znajduje się technicznie w New Jersey. Marynarze i imigranci od dawna używali jej jako punktu orientacyjnego. Dziś miliony turystów przybywają na wyspę każdego roku, aby zobaczyć słynny posąg z bliska. Wnętrze cokołu posągu jest otwarte dla zwiedzających. Można przejść przez most wewnątrz cokołu, aby dostać się do korony posągu. Można również zobaczyć masywny obraz na żelaznej ramie posągu. Aby dostać się do korony posągu, można pokonać 137 stopni wewnątrz cokołu. Schody są dość strome i wąskie, więc nie są zalecane dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Empire State Building

Empire State Building to jeden z najbardziej znanych nowojorskich wieżowców. Został zbudowany w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Budynek ma ponad 1000 stóp wysokości. To prawie tak wysoko jak 22-piętrowy budynek. Dziś Empire State Building jest jedną z najpopularniejszych na świecie atrakcji turystycznych. Ludzie przyjeżdżają z całego świata, aby odwiedzić ten słynny nowojorski punkt orientacyjny. Empire State Building jest otwarty dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-20:00. Weekendy i święta są otwarte od 8:30 do 22:00. Zwiedzający mogą dostać się na szczyt budynku na jeden z trzech sposobów. Można skorzystać z windy, schodów lub windy serwisowej. Winda serwisowa jest dostępna tylko dla osób niepełnosprawnych. Aby zwiedzić Empire State Building, należy przybyć tam wcześnie. Kolejki mogą być bardzo długie. Zaplanuj, że dotrzesz tam co najmniej 45 minut przed otwarciem budynku.

Central Park

Central Park jest jedną z głównych atrakcji Nowego Jorku. Ten ogromny miejski park zajmuje prawie 350 akrów. Znajduje się on w samym środku Manhattanu. W parku znajdują się dwa jeziora, gaj drzew i mnóstwo ogrodów. Są tam również place zabaw i korty tenisowe. W Central Parku znajduje się wiele różnych atrakcji i zajęć. W zimie można pójść na łyżwy, pojeździć na łyżwach lub wiosłować na jeziorach. Central Park ma wiele różnych ogrodów. Jednym z najbardziej znanych jest Ogród Szekspira. Posiada on rośliny wspomniane w sztukach Szekspira. W środku Central Parku znajduje się jezioro, gdzie można wypożyczyć łodzie. Możesz również udać się do Central Park Zoo lub Strawberry Fields, aby zobaczyć zwierzęta i rośliny z całego świata.

Rockefeller Center

Rockefeller Center to słynna atrakcja turystyczna w Nowym Jorku. Jest domem dla kilku miejsc i punktów orientacyjnych. W centrum tego słynnego nowojorskiego punktu orientacyjnego, znajdziesz duży plac. Ten plac jest domem dla słynnej choinki każdego roku. Drzewo jest ozdobione tysiącami świateł. Wokół tego placu znajduje się kilka słynnych budynków. Możesz odwiedzić pokład obserwacyjny Top of the Rock na Rockefeller Center. Otrzymasz wspaniały widok na panoramę Nowego Jorku. Jest to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Nowym Jorku. W tym słynnym nowojorskim punkcie orientacyjnym znajduje się wiele znanych sklepów i restauracji. W centrum znajduje się również biblioteka publiczna. Możesz więc cieszyć się kawą lub lunchem i zrobić trochę czytania w tym samym czasie.

Times Square

Times Square to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Nowego Jorku. Został on nazwany jednym z najsłynniejszych miejsc na świecie. Plac jest bardzo znany z imponujących elektronicznych billboardów. Znajdują się one na prawie każdym budynku na Times Square. Każdego dnia miliony ludzi przychodzą do tego ruchliwego zakątka, aby zobaczyć słynne elektroniczne billboardy na Times Square. Na Times Square jest wiele innych atrakcji do odwiedzenia. Jest tu mnóstwo sklepów, restauracji i przedstawień na Broadwayu. Istnieje również wiele muzeów i galerii sztuki na Times Square. Większość muzeów na Times Square jest bezpłatna. Należą do nich Discovery Times Square Museum, Museum of the Moving Image i New York Times Building.

Brooklyn Bridge

Most Brookliński jest jednym z najbardziej znanych zabytków Nowego Jorku. Jest to jeden z najstarszych mostów wiszących na świecie. Budowa mostu rozpoczęła się w latach 70-tych XIX wieku. Jego ukończenie zajęło ponad 20 lat. W pobliżu Mostu Brooklińskiego znajduje się wiele atrakcji. Są to m.in. nowojorska giełda, Federal Hall, South Street Seaport i Financial District. W pobliżu mostu znajduje się wiele znanych budynków. W pobliżu mostu można odwiedzić jeden z największych kościołów w Nowym Jorku. W pobliżu można zobaczyć słynne dzieło sztuki. Jest wiele innych rzeczy do odwiedzenia w pobliżu Mostu Brooklyńskiego. Możesz wybrać się na spacer po moście, aby podziwiać widoki na miasto. Możesz również odwiedzić słynne muzea i atrakcje w pobliżu mostu. Możesz również odwiedzić prom nowojorski na Molo 11.

The High Line

The High Line to słynny park miejski w Nowym Jorku. Został on zbudowany na dawnej linii kolejowej. Linia kolejowa została zbudowana w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Kolej została zamknięta w latach 90. Linia kolejowa została opuszczona i pozostawiona do rozpadu przez wiele lat. Ostatecznie kolej została przekształcona w publiczną przestrzeń zieloną na początku lat 2000. Dziś High Line jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Nowego Jorku. Możesz odwiedzić The High Line każdego dnia roku od 10:00 rano do zmierzchu. Możesz cieszyć się The High Line na wiele różnych sposobów. Możesz odwiedzić ogrody na zewnątrz. Możesz też odwiedzić wewnętrzne galerie pobliskich atrakcji.

One World Trade Center

One World Trade Center stoi wysoko nad miastem. Jest to najwyższy budynek w Nowym Jorku. Jest to również najwyższy budynek na półkuli zachodniej. Wieżowiec jest częścią nowego kompleksu World Trade Center. Zastąpił on Bliźniacze Wieże, które zostały zniszczone podczas ataków z 11 września. W skład nowego kompleksu World Trade Center wchodzi wiele atrakcji. Należą do nich National September 11 Memorial and Museum, Oculus oraz stacja kolejowa PATH projektu Santiago Calatravy. One World Trade Center to najlepsze miejsce do odwiedzenia w Nowym Jorku. Możesz podziwiać oszałamiające widoki ze szczytu budynku. Możesz również odwiedzić National September 11 Memorial and Museum. Możesz zwiedzić Oculus i stację kolejową PATH Santiago Calatrava.

St. Patrick’s Cathedral

Katedra św. Patryka to jeden z najsłynniejszych kościołów Nowego Jorku. Znajduje się ona bardzo blisko Times Square. Kościół został zbudowany pod koniec XIX wieku. Jest siedzibą rzymskokatolickiej archidiecezji nowojorskiej. Na cmentarzu kościoła pochowanych jest wiele znanych osób. Należą do nich między innymi Rudolph Valentino i Gwen Ifill. W Katedrze Świętego Patryka znajduje się wiele pięknych dzieł sztuki. Możesz odwiedzić kościół o każdej porze w ciągu tygodnia. Możesz odwiedzić galerie, aby zobaczyć piękną sztukę. Możesz również odwiedzić sklep z pamiątkami, aby kupić pamiątki.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w Nowym Jorku. Zostało nazwane jednym z najbardziej wyjątkowych muzeów na świecie. MoMA jest domem dla jednej z najlepszych kolekcji sztuki na świecie. W muzeum znajdują się słynne dzieła sztuki takich artystów jak Pablo Picasso, Vincent van Gogh i Andy Warhol. Muzeum można zwiedzać codziennie z wyjątkiem poniedziałków. Muzeum jest otwarte od 10:00 do 17:00. Aby zwiedzić muzeum, musisz dotrzeć tam wcześnie. Kolejki są bardzo długie. Jeśli odwiedzasz muzeum z dziećmi, upewnij się, że są one nieco starsze. Muzeum nie jest zbyt odpowiednie dla małych dzieci, ponieważ jest bardzo zatłoczone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here