Akcesoria do komputera Apple. Przegląd elementów

0
315
Akcesoria do komputera Apple. Przegląd elementów

Akcesoria do komputerów Apple to nie tylko dodatki niezbędne do obsługi Maków, takie jak mysz czy klawiatura. Producent oferuje także wiele gadżetów, zwiększających możliwości sprzętu. Spora część użytkowników nie wyobraża sobie korzystania z urządzeń Apple bez swoich ulubionych udogodnień. Sprawdź, jakie akcesoria przydadzą Ci się podczas korzystania z iMaca.

Klawiatura, mysz i gładzik

Podstawowe akcesoria do komputera Apple to klawiatura Magic Keyboard, mysz Magic Mouse i gładzik Magic Trackpad. Ich działanie opiera się na technologii Bluetooth. Są wygodne w użytkowaniu oraz wyróżniają się atrakcyjnym, minimalistycznym designem. Bezprzewodowe akcesoria zakupisz między innymi w sklepie z urządzeniami Apple UltraUpgrade. Większość z urządzeń ma wbudowaną baterię akumulatorową, która pozwala na korzystanie z nich przez długi czas po naładowaniu. Klawiatury i gładzika można używać także podczas ładowania. Starsze modele akcesoriów posiadają prostą w instalacji baterię wymienną. 

Magazyn danych Apple Time Capsule

Time Capsule to urządzenie przeznaczone do automatycznego i bezprzewodowego tworzenia kopii zapasowych wszystkich danych z komputerów Mac, w tym dokumentów, zdjęć, muzyki, aplikacji i wiadomości mailowych. Pozwala na szybkie wyszukiwanie utraconych lub zagubionych plików. Za pomocą Time Capsule możliwe jest także odtworzenie całego zainstalowanego oprogramowania. Wśród akcesoriów Apple do przechowywania danych znajdują się modele, które posiadają pamięć o pojemności 2-3 TB. Mogą pełnić rolę magazynu zapasowych danych dla wielu komputerów, zatem wykorzystywane są nie tylko przez indywidualnych użytkowników, lecz także w małych firmach i szkołach. Time Capsule szybko staje się standardowym wyposażeniem iMaców oraz wszystkich notebooków od Apple. 

Odtwarzacz multimedialny Apple TV 4K

Odtwarzacz multimedialny Apple TV 4K to przystawka do monitora, z którą we własnym domu poczujesz się jak w kinie. Sprzęt posiada dostęp do dużej biblioteki filmów i seriali oraz najpopularniejszych serwisów streamingowych, takich jak Netflix, Hulu czy Amazon Prime Video. Umożliwia także oglądanie programów telewizyjnych i transmisji sportowych na żywo. Urządzenie posiada rozdzielczość 4K HDR, dzięki której wyświetla szczegółowe obrazy o wiernie oddanych i żywych kolorach. Najnowsze modele współpracują z technologią dźwięku Dolby Atmos. Do odtwarzacza dołączony jest wygodny pilot, który łączy się z telewizorem za pośrednictwem Bluetooth.  

Adaptery HDMI z Thunderbolt

Adaptery HDMI umożliwiają podłączenie komputerów Apple do telewizorów HD, rzutników lub innych urządzeń cyfrowych. Nie wszystkie Maki posiadają ten rodzaj wejścia, zatem wymagają użycia przejściówki. Podczas zakupu adaptera należy sprawdzić jego dane techniczne. Najważniejsze są informacje o obsługiwanych rozdzielczościach. Przejściówka powinna przesyłać zarówno dźwięk cyfrowy, jak i dane wideo w technologii 4K.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here