Atrakcje w Istebnej latem. Co warto zobaczyć?

0
136

Lato to idealna pora na odkrywanie piękna polskich gór. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić w tym czasie, jest malownicza Istebna. Niewielka miejscowość położona w sercu Beskidu Śląskiego każdego roku przyciąga tysiące osób z całego kraju. Z czego wynika jej popularność? Dlaczego turyści lubią odwiedzać to miejsce? Oto lista atrakcji wartych uwzględnienia w planach na letni pobyt w Istebnej.

Atrakcje dla miłośników aktywnego wypoczynku

Istebna przyciąga niezliczoną grupę miłośników górskich wędrówek. Fani aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji liczne szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności. Wędrując szlakami w pobliżu Istebnej, można podziwiać malownicze krajobrazy, a przy okazji poznać  ciekawe miejsca związane z kulturą regionalną. Jednym z nich jest Izba Pamięci Jerzego Kukuczki, w której turyści mogą zapoznać się z życiorysem oraz osiągnięciami jednego z najwybitniejszych himalaistów w historii.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik Centrum Business & SPA Green Hill – hotelu ze SPA w Wiśle: Dla poszukujących emocji i niezapomnianych wrażeń świetnym rozwiązaniem są parki linowe. Base Camp w znajdującej się zaledwie kilka kilometrów od Wisły Istebnej to obiekt, który oferuje trasy o różnym stopniu trudności, dostosowane do wieku i umiejętności uczestników. Stanowi doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi oraz grup znajomych, które chcą wspólnie spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Kultura regionalna – poznaj tradycje Beskidu Śląskiego

Istebna i okolice to także świetne miejsce do zapoznania się z bogatą kulturą beskidzką. W oddalonym o niecałe 5 km Koniakowie znajduje się m.in. Centrum Pasterskie oferujące liczne warsztaty i zajęcia na temat lokalnego rzemiosła. Wieś ta znana jest również z wytwarzania najpiękniejszej w Polsce koronki. Centrum Koronki Koniakowskiej pozwala odwiedzającym poznać tradycję i specyfikę koronki z tego regionu. Poza muzeum turyści znajdą tam także sklepik z produktami ludowej twórczości – serwetami, obrusami, bieżnikami, rękawiczkami czy biżuterią.

Wyjątkowe restauracje – zasmakuj lokalnej kuchni

Będąc w tej części Beskidu Śląskiego, warto wybrać się do jednej z restauracji oferujących dania lokalnej kuchni. Lokale tego typu znajdują się zarówno w samej Istebnej, jak i okolicznych miejscowościach. Przygotowywane według starych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie przepisów potrawy to coś, z czego słynie każda tradycyjna restauracja. Wisła to miasto, które można odwiedzić, jeśli w Istebnej zabraknie ciekawych miejsc w lokalną kuchnią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj