Bella Skyway Festival – festiwal światła w Toruniu już w sierpniu

0
72
Bella Skyway Festival - festiwal światła w Toruniu już w sierpniu

Zastawiasz się, gdzie wybrać się w sierpniu na ciekawe wydarzenie? Szukasz dodatkowych atrakcji do letniego wyjazdu? Już dziś kup bilety na wyjątkowy festiwal światła w Toruniu. Już po raz 14. organizowany jest tutaj Bella Skyway Festival. Ten toruński festiwal światła to jedno z najbardziej magicznych wydarzeń tego lata w Polsce. 

Kiedy na festiwal światła w Toruniu?

Już od 15 do 19 sierpnia w Toruniu odbywać się będzie 14. Bella Skyway Festiwal. To wyjątkowe wydarzenie, które genialnie wpisuje się w ofertę kulturalną Torunia i jest jednym z najciekawszych letnich wydarzeń nie tylko w samym Toruniu. Festiwal światła to wydarzenie o europejskim charakterze. Wyjątkowa trasa, którą zwiedzać mogą uczestnicy, pełna jest zaskakujących, niecodziennych, oryginalnych instalacji pobudzających wyobraźnię, wyostrzających zmysł wzroku i wprowadzających w wyjątkowy, wakacyjny klimat. To idealne uzupełnienie wakacyjnego wyjazdu, jak i dopełnienie urlopu. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby do Torunia pojechać głównie z myślą o festiwalu, który jest w Toruniu organizowany nieprzerwanie o 2009 roku i nie zaburzyła tego nawet pandemia.

Co wyróżnia festiwal?

Toruński festiwal światła to wydarzenie wyjątkowe na skalę Europy. Opiera się na trzech podstawowych filarach:

  • Nauce– to unikalny projekt nawiązujący do astronomii i innych nauk, który dzięki przepięknym instalacjom nie tylko bawi, ale i pobudza ciekawość i zachęca do dalszych poszukiwań. Jeśli chcesz zachęcić dziecko do fizyki i astronomii, nie znajdziesz lepszej inspiracji.
  • Sztuce – kluczem i centrum całego festiwalu jest oczywiście audiowizualność, a także sztuka performance’u; toruński festiwal pokazuje, jak elektryzująca może być nowoczesna sztuka, jak dobrze połączona z miejskim pejzażem, a do tego jak bardzo dostępna.
  • Ludziach – ten festiwal nie stawia sobie celów komercyjnych, jest stworzony dla ludzi i przez ludzi, towarzyszy mu szereg różnego rodzaju akcji specjalnych, które dopełniają tej wyjątkowej całości.

Już dziś zarezerwuj hotel

O noclegu podczas festiwalu światła warto pomyśleć już dzisiaj. Dobrym rozwiązaniem jest wybór hotelu w centrum miasta, blisko pomnika Kopernika. Nocowanie w samym centrum daje ci możliwość podziwiania tej wyjątkowej części Torunia, która wpisana jest na listę UNESCO. Warto więc skorzystać z okazji i połączyć festiwal światła z historyczną wędrówką po Toruniu: hotelbulwar.pl/hotel/wydarzenia/skyway. W Toruniu znajdziesz piękne, bardzo dobrze przygotowane hotele, które urzekają swoim butikowym charakterem i świetnie wpisują się w historyczną mapę miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here