Biznesowy look kobiety

0
507
Biznesowy look kobiety

W miejscu pracy nie każdy strój jest dozwolony. Decyzja odnośnie odpowiedniego ubioru może być problematyczna w szczególności w porach letnich, gdzie królują krótkie sukienki o soczystych kolorach odsłaniające nieco większą ilość ciała. Jednakże, zbyt wielkie jego zasłonięcie podczas szalejących upałów również nie sprawi, że będziemy się czuć komfortowo. Jakie więc kroje i fasony sukienek będą odpowiednie aby zachować elegancję a także poczucie swobody?

Jaka długość sukienki?

Przede wszystkim musimy skupić się na odpowiedniej długości sukienki. Zalecane jest aby nie odsłaniać za wiele. Bezpieczną długością sukienek są te które sięgają do kolana bądź delikatnie przed kolano. W niektórych przypadkach można pokusić się również o dłuższe sukienki, do łydki bądź nawet do kostek. Kolory w pracy również powinny być bardziej stonowane choć odrobina różu bądź pomarańcz nie jest zabroniona, to należy pamiętać, że biuro jest miejscem pracy a nie koleżeńskich spotkań.

Sukienki na spotkanie biznesowe

Najczęściej wybieranymi sukienkami biurowymi są te w fasonie ołówkowym. Subtelne podkreślające kobiece wdzięki. Doskonale pasują na wszelkiego typu spotkania biznesowe. Ubranie tego typu sukienki świadczy o klasie a także skromności i profesjonalizmie jednakże nie zawsze kobiety czują się w nich komfortowo. Ten krój podkreśla wiele kobiecych atutów. Dla kobiet, które czują się w tym kroju nieodpowiednio zaleca się bardziej rozkloszowane sukienki. W tym miejscu warto skupić się na sukienkach typu bombka. Podobnie jak sukienki o fasonie ołówkowym świadczy o elegancji jednakże ukazuje mniej kobiecych kształtów. Skupia się w szczególności na talii, pozwala odwrócić uwagę od szerokich ramiom bądź bioder. Zupełnym hitem są sukienki w fasonie trapezu. Są to sukienki które maskują wszelkie niedoskonałości. Cała uwaga skupiona jest na nogach osoby, która jest właścicielem sukienki w takim fasonie.

Co warto wiedzieć?

Co dzienne wybieranie odpowiedniej garderoby do pracy może być uciążliwe. Podczas spotkań biznesowych powinno zachować się powyższe standardy aby zachować elegancję. Warto pamiętać, że ubiór świadczy również o cechach naszego charakteru. Odpowiednio dobrana sukienka może świadczyć o wielu pozytywnych aspektach naszego ja choćby o pewności siebie. Czasami warto dodać sobie odwagi wykorzystując odpowiedni strój. Pamiętajmy, w wyborze odpowiedniego stroju do pracy kierujmy się zasadami dobrego stylu, zachowując elegancję a także schludność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj