Co mają do zaoferowania hotele trzygwiazdkowe?

0
473
Co mają do zaoferowania hotele trzygwiazdkowe?

Planowanie kilkudniowego wyjazdu poza miejsce zamieszkania wymaga znalezienia odpowiedniego miejsca zakwaterowania. Wybór hotelu to jedna z podstawowych kwestii związanych z wyjazdem. Decyzja uzależniona jest od ilości środków finansowych przeznaczonych na nocleg oraz wymagań co do standardu obiektu. Jakie udogodnienia oferują hotele trzygwiazdkowe? O tym poniżej.

Co oznaczają gwiazdki hotelowe?

Hotele podobnie jak wszystkie inne obiekty noclegowe charakteryzują się pewnymi standardami. To, na jakie udogodnienia może liczyć gość, jest określone poprzez gwiazdki umieszczone obok nazwy hotelu. Im jest ich więcej, tym lepsze warunki panują w danym miejscu. Na jakiej podstawie przyznawana jest określoną ilość gwiazdek?

Niestety, nie istnieje żaden dokument międzynarodowy mówiący o tym, jakie udogodnienia musi mieć dany obiekt, aby ubiegać się o konkretną ilość gwiazdek. Każdy kraj i region kieruje się swoimi własnymi zasadami. W Polsce obowiązuje skala pięciogwiazdkowa, jednak przed wyborem hotelu należy upewnić się, czy wyposażenie i standard obiektu faktycznie odpowiadają jego ocenie. Gwiazdki przyznaje Marszałek Województwa wraz ze specjalną komisją. Choć klienci często wystrzegają się hoteli z mniejszą ilością gwiazdek i wybierają te o najwyższym standardzie, często ich cena nie jest adekwatna do oferowanych udogodnień.

Jakie udogodnienia oferują hotele trzygwiazdkowe?

Hotele trzygwiazdkowe, w tym Villa Herkules znajdują się w samym środku skali standardu. Nie oznacza to jednak, że usługi oferowane przez takie noclegi mają przeciętną jakość. Często właśnie w trzygwiazdkowych hotelach można trafić na udogodnienia, które nie są spotykane nigdzie indziej.

Obiekty mające przyznane trzy gwiazdki, poza zapewnieniem gościom godziwych warunków noclegowych, oferują także:

  • pranie,
  • prasowanie,
  • czyszczenie odzieży,
  • możliwość zamówienia posiłku w restauracji należącej do obiektu,
  • możliwość zakupu środków higieny osobistej,
  • możliwość przechowywania bagażu i cennych rzeczy w bezpiecznym miejscu,
  • możliwość płatności kartą.

Podstawową usługą świadczoną przez każdy hotel jest nocleg. Obiekty trzygwiazdkowe mają narzucone z góry normy dotyczące wyposażenia pokojów. W zależności od rodzaju oraz ilości miejsc, w każdym pokoju powinno znajdować się łóżko jednoosobowe lub dwuosobowe. Ważne jest także zapewnienie miejsca na ubranie, czyli szafy lub wnęki. W pokoju muszą znajdować się również przedmioty, takie jak lustro, stolik, lampka nocna, krzesła, oświetlenie górne. Goście muszą mieć także zapewniony łatwy dostęp do gniazda elektrycznego, telewizora czy darmowego Wi-Fi.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here