Co to znaczy, że podłoga jest warstwowa?

0
67
Co to znaczy, że podłoga jest warstwowa?

Wybór odpowiedniej podłogi do domu czy mieszkania jest nie lada wyzwaniem. Dlatego warto poznać zalety i wady różnych rodzajów podłóg, aby móc świadomie dokonać wyboru, tym bardziej, że rynek materiałów budowlanych oferuje szeroką gamę nowoczesnych podłóg i parkietów drewnianych. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu, czym charakteryzuje się podłoga warstwowa oraz jakie są jej główne zalety.

Czym jest drewniana podłoga warstwowa?

Podłoga warstwowa to rodzaj podłogi składający się z kilku warstw materiału, które łączone są ze sobą w celu uzyskania odpowiedniej wytrzymałości oraz estetyki. Najczęściej tego typu podłogi są wykonane z drewna. Wierzchnia warstwa użytkowa z litego drewna o grubości od 2,5 do 6 mm zintegrowana jest z wodoodporną, sprężystą sklejką lub z jedną bądź dwoma warstwami drewna liściastego albo iglastego. Dolna warstwa ma zadanie stabilizujące, środkowa nośne, a górna dekoracyjne. Każda z tych warstw pełni ważną funkcję i wpływa na właściwości użytkowe i estetyczne podłogi. Warstwa górna wykończona jest poprzez olejowanie lub lakierowanie.

Zalety podłóg warstwowych

Podłogi warstwowe cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoje liczne zalety. Przede wszystkim są to podłogi o wysokiej wytrzymałości, gdyż każda z warstw wzmacnia całą konstrukcję. Dzięki temu podłoga jest odporna na  oddziaływanie zmiennych warunków cieplnych i wilgotnościowych panujących w pomieszczeniach. Ponadto podłogi warstwowe charakteryzują się dobrą izolacją akustyczną, co przekłada się na komfort użytkowania. Kolejną zaletą podłóg warstwowych jest ich estetyka. Górną warstwę dekoracyjną stanowią różne rodzaje drewna, co pozwala na dopasowanie podłogi do każdego stylu wnętrza. 

Kto sprzedaje drewniane podłogi warstwowe?

Drewniane podłogi warstwowe można nabyć w wielu miejscach, zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. W Polsce istnieje wiele firm zajmujących się produkcją i sprzedażą tego rodzaju podłóg. Jedną z takich firm jest Giełda Parkietów, oferująca parkiety warstwowe w Poznaniu, która sprzedaje także deski lite podłogowe, panele winylowe LVT, listwy podłogowe, chemię do parkietów, chemię do winyli itp.

Przy zakupie parkietów i podłóg warstwowych warto zwrócić uwagę na renomę producenta oraz jakość oferowanych produktów, gdyż od tego zależy trwałość i estetyka podłogi. Kupując podłogi warstwowe w Poznaniu w sprawdzonej firmie, możesz oczekiwać szerokiego wyboru produktów oraz fachowego doradztwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj