Co warto wiedzieć na temat frezowania pod ogrzewanie podłogowe?

0
38
Co warto wiedzieć na temat frezowania pod ogrzewanie podłogowe?

Wykańczasz właśnie mieszkanie lub dom i zastanawiasz się, który system ogrzewania sprawdzi się najlepiej ? Słyszałeś wiele dobrego o ogrzewaniu podłogowym, ale obawiasz się, że jego instalacja oznacza prawdziwą rewolucję w postaci kucia już istniejącej wylewki, lub – co gorsza – zmianie wysokości podłogi w każdym pomieszczeniu? Na szczęście technologia umożliwia mniej kłopotliwe rozwiązania. Jednym z nich jest tytułowe frezowanie pod ogrzewanie podłogowe. Na czym polega ta technika i jakie przynosi korzyści? O tym piszemy poniżej.

Czym jest frezowanie pod ogrzewanie podłogowe?

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe to jeden z najskuteczniejszych sposobów instalacji ogrzewania podłogowego, które od lat cieszy się rosnącą popularnością. Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe polega na wycinaniu rowków w jastrychu cementowym lub cementowo-piaskowym, w których następnie układa się rurki systemu ogrzewania podłogowego. Proces ten jest precyzyjny i zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła po całej powierzchni podłogi.

Jakie są główne zalety frezowania podłogowego?

Myśl o kuciu podłogi na potrzeby frezowania rowków może niepotrzebnie zniechęcać wiele osób. Hałas, pył, mnóstwo gruzu to pierwsze skojarzenie z tego typu pracami. Tymczasem wycinanie rowków w gotowej wylewce eliminuje do minimum niedogodności. Nie obciąża dodatkowo stropów. Samo frezowane ogrzewanie podłogowe natomiast ma wiele korzyści. Po pierwsze, zapewnia ono równomierne i komfortowe ogrzewanie w pomieszczeniach. Po drugie, eliminuje konieczność stosowania grzejników, co pozwala zaoszczędzić miejsce i poprawia estetykę wnętrza. Interesują Cię szczegóły? Zajrzyj na https://www.termolit.pl/frezowanie-pod-ogrzewanie-podlogowe.html

Czy są ograniczenia, wykluczające zastosowanie frezowania pod ogrzewanie?

Wprawdzie głębokość niezbędnych rowków, w których kładzione są rury ogrzewania podłogowego nie przekracza z reguły 2-3 cm to niekiedy grubość jastrychu może stanowić ograniczenie dla frezowania podłogowego. Dlatego też wykonuje się często próbne frezowanie na fragmencie posadzki, aby ocenić czy da się wykonać frezowanie, czy też w danych warunkach, trzeba będzie sięgnąć po alternatywne metody. Dobra wiadomość dla wszystkich jest taka, że w ponad 95% nowych budynków, frezowanie jest możliwe. Niewiele gorzej wygląda to w przypadku starych mieszkań lub mieszkań w kamienicach.

Co wpływa na koszt takiego frezowania?

Koszt frezowania pod ogrzewanie podłogowe zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj jastrychu, wielkość pomieszczenia, nierówności podłogi. Z tego też względu ostateczne koszty są ustalane indywidualnie w zależności o ilości prac i stopnia ich trudności.

Podsumowanie

Jak widać ogrzewanie podłogowe frezowane to skuteczny sposób zapewnienia sobie komfortowego i efektywnego ogrzewania w pomieszczeniach bez nadmiaru hałasu, pyłu, gruzu i wiele tygodni prac. Dzięki precyzyjnemu procesowi wycinania rowków oraz wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów można cieszyć się oszczędnością miejsca i estetycznym źródłem ciepła w swoim mieszkaniu lub domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj