Co warto zobaczyć w Mediolanie?

0
281
Co warto zobaczyć w Mediolanie?

Będąc w Mediolanie, nie sposób nie zwrócić uwagi na słynne zabytki miasta. Od gotyckiej katedry po neoklasyczny Castello Sforzesco, a nawet Ostatnią Wieczerzę Leonarda da Vinci, jest wiele miejsc, które krzyczą „Mediolan”. Ale jeśli wiesz, gdzie szukać, miasto ma o wiele więcej niż tylko zamki z epoki renesansu i gotyckie kościoły. Za wiekami historii i nowoczesności kryją się całkiem fajne, mniej znane miejsca. Oto lista 10 nieturystycznych miejsc w Mediolanie, które warto odkryć podczas kolejnego pobytu:

Navigli

Navigli to sieć kanałów w pobliżu centrum Mediolanu. Została zbudowana w średniowieczu, aby transportować towary, ale dziś jest gorącym punktem zwiedzania i życia nocnego. Wybierz się na przejażdżkę gondolą, zjedz świeżą rybę w lokalnej restauracji i wybierz się do Sogno Bar, pięknego miejsca w Navigli, gdzie miejscowi chodzą na koktajle.

Następnie odwiedź Basilica di Sant’Ambrogio, jeden z najważniejszych kościołów Mediolanu, znajdujący się w Navigli. Został zbudowany w IV wieku i jest uważany za jeden z pierwszych kościołów Mediolanu. Niestety, oryginalna katedra miasta, Basilica di S. Ambrogio, została zniszczona w pożarze w 1600 roku, ale nadal możesz odwiedzić pozostałości katedry zachowane w muzeum obok kościoła.

Katedra w Mediolanie

Zbudowana w latach 1386-1487, mediolańska katedra lub Duomo jest symbolem miasta. Ta wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest również jedną z najbardziej znanych katedr na świecie. Nie brakuje tu rzeczy do zrobienia. Wewnątrz znajdziemy słynny fresk Ostatnia Wieczerza namalowany przez Leonarda da Vinci, renesansowe rzeźby, witraże i piękną marmurową posadzkę. Na zewnątrz, plac przed katedrą jest jednym z największych w Europie i jest pełen życia i kolorów dzięki rzemieślnikom i artystom ulicznym, którzy stoją tu każdego dnia.

W katedrze znajduje się również Muzeum Scala, które dokumentuje historię opery Teatro Alla Scala, która znajduje się obok katedry i jest jedną z kulturalnych atrakcji Mediolanu. Koniecznie udaj się na dach katedry, gdzie możesz podziwiać piękny widok na miasto z góry.

Rynek Brera i sant’Ambrogio

Mediolańska dzielnica Brera znana jest z żywej sztuki ulicznej i rynku, który znajduje się tu od XVIII wieku. Rynek Brera i sant’Ambrogio ma cały urok tradycyjnego włoskiego targu. Można tu znaleźć wszystko, od pysznych owoców i warzyw po kolorowe tkaniny i wyroby skórzane.

Z rynku przejdź się po Brerze, aby zobaczyć sztukę uliczną i piękną architekturę dzielnicy. W okolicy znajduje się również wiele wspaniałych miejsc do jedzenia, takich jak Bar Raffaello, oldschoolowy bar słynący z niesamowitego tiramisu.

Ogrody publiczne

Jeśli chcesz zobaczyć inną stronę miasta, wybierz się do Giardini Pubblici, publicznych ogrodów miasta. Łatwo to przegapić, ale kiedy jesteś w ogrodach, nie usłyszysz dźwięku klaksonów taksówek. Ogrody są ogrodem botanicznym i parkiem publicznym, które znajdują się tu od XVI wieku. Ogrody są świetnym miejscem na relaks i wędrówkę wśród kwiatów i drzew. Jest to również świetne miejsce na piknik, ale pamiętaj, aby posprzątać po sobie.

Kiedy skończysz zwiedzać ogrody, pamiętaj, aby sprawdzić pobliską Basilica di Sant’Eustorgio, która została uznana za obiekt światowego dziedzictwa Unesco.

Teatr La Scala

Opera Teatro Alla Scala jest jedną z najważniejszych scen operowych na świecie. La Scala to nie tylko piękny budynek opery, ale także miejsce pełne włoskiej historii. Możesz zwiedzić budynek opery i muzeum, które opowiada o historii La Scali i jej roli we włoskiej kulturze. Możesz również wejść za kulisy i zobaczyć, jak działa opera. Podczas spaceru po La Scali zdasz sobie sprawę, jak niesamowite jest to, że dźwięk może rezonować w miejscu tak pięknym jak to. Jest to naprawdę wyjątkowe doświadczenie, które można uzyskać tylko w Mediolanie.

Po wizycie w La Scali, upewnij się, że sprawdzisz Palazzo della Ragione, piękny gotycki budynek, który znajduje się w pobliżu opery.

Targi w Mediolanie

Targi w Mediolanie to jedno z największych wydarzeń we Włoszech. Podczas tych 4-miesięcznych targów można zobaczyć największe i najbardziej niesamowite wystawy w kraju. Targi w Mediolanie to jednak nie tylko wystawy. To także miejsce spotkań ludzi w każdym wieku, gdzie można znaleźć koncerty, teatr, wystawy i imprezy.

Upewnij się, że nie przegapisz Expo, wystawy tematycznej, która odbywa się podczas Targów Mediolańskich. Odbywa się ona w tych samych terminach co Targi w Mediolanie i ma na celu omówienie zmian klimatycznych, bioróżnorodności i zrównoważonego rozwoju.

Ostatnia wieczerza Leonarda da Vinci

Santa Maria delle Grazie jest domem dla ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci, która jest jednym z najbardziej znanych obrazów na świecie. Jest to wspaniałe miejsce do odwiedzenia, aby zobaczyć oryginalny obraz. Aby uzyskać najlepsze wrażenia, odwiedź kościół w nocy, kiedy jest oświetlony kolorowymi światłami.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here