Czy da się kupić moskitiery na metry?

0
40
Czy da się kupić moskitiery na metry?

Zakup moskitiery to jedna z najlepszych metod zabezpieczenia okien i drzwi przed przedostawaniem się do środka uciążliwych intruzów – komarów, much i innych owadów. Dzięki montażowi takiej siatki można dalej cieszyć się napływem świeżego powietrza i dłużej nie martwić o to, że do domu czy mieszkania nalecą insekty. Czy tego typu osłony dostępne są jedynie w określonych wymiarach, czy można kupić je na metry? Wyjaśniamy!

Jakie są zalety zakupu moskitiery na metry?

Moskitiera na metry to nic innego jak siatka przeciw owadom sprzedawana z rolki – jest precyzyjnie przycinana na długość i szerokość, którą życzy sobie klient. Dzięki takiemu rozwiązaniu można samodzielnie przygotować optymalną do swoich potrzeb osłonę, a następnie zamontować ją na oknach czy drzwiach. Podobnie jak wersje gotowe i umieszczone w ramkach, tak i moskitiery na metry dostępne są w różnych kolorach i grubościach siatki.

Jedną z głównych zalet moskitiery sprzedawanej na metry jest możliwość dopasowania siatki do każdego rodzaju okna czy drzwi, nawet tych o niestandardowym kształcie czy wymiarach. Wiele osób decyduje się na zakup siatki z zapasem kilku czy nawet kilkunastu centymetrów, aby potem – już na miejscu, po przyłożeniu jej do ramy okna lub drzwi – dociąć ją do odpowiednich rozmiarów. Pozwala to uniknąć sytuacji, w której zamówiona moskitiera okazuje się nieodpowiednia.

Czy samodzielny montaż moskitiery jest trudny?

Mimo wielu zalet zakupu moskitiery z rolki warto zaznaczyć, że samodzielne przygotowanie i instalacja takiej osłony może okazać się dość trudnym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które nie mają w tym zakresie doświadczenia. Na samym początku trzeba zadbać o jej prawidłowe, równe docięcie, co już może stanowić pewien problem. Sam montaż można przeprowadzić natomiast na kilka sposobów – jedną z opcji jest zastosowanie specjalnych rzepów dwustronnych, które przyczepia się do ramy okna.

Ze względu na stosunkowo trudną instalację moskitiery kupionej na metry wiele osób stawia raczej na inne rozwiązanie – zakup osłony na wymiar. Niektóre firmy, takie jak np. sklep internetowy z moskitierami Mako, na podstawie podanych przez klienta rozmiarów dostarczają starannie przycięte siatki już osadzone np. na ramkach. Są one znacznie prostsze w montażu od moskitiery sprzedawanej z rolki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj