Czy mezoterapia to dobra pomoc na cienie pod oczami?

0
30

Problem cieni pod oczami dotyka wiele osób, niezależnie od wieku czy płci. Zmęczenie, stres, niewłaściwa dieta czy uwarunkowania genetyczne – to tylko niektóre przyczyny powstawania ciemnych kręgów w okolicach oczu. Istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z tym problemem, ale coraz częściej eksperci polecają mezoterapię jako jedno z najbardziej efektywnych i bezpiecznych rozwiązań.

Mezoterapia – co to takiego?

Mezoterapia to metoda leczenia szeroko stosowana w medycynie estetycznej. Polega na wprowadzaniu aktywnych substancji bezpośrednio do skóry, co pozwala uzyskać konkretne rezultaty w miejscu zastosowania. W zależności od celu zabiegu stosowane są różne preparaty zawierające witaminy, minerały, aminokwasy czy kwas hialuronowy. Aplikacja substancji odbywa się za pomocą igieł, jednak obecnie coraz bardziej popularna staje się mezoterapia bezigłowa.

Dlaczego mezoterapia może pomóc na cienie pod oczami?

Pracownik kliniki medycyny estetycznej Sublimed w Krakowie tłumaczy: Mezoterapia sprawdza się w przypadku cieni pod oczami, ponieważ wprowadzane substancje mają działanie odżywcze, nawilżające i rewitalizujące.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy są szczególnie polecane, gdyż pomagają wypełnić utracone objętości i niwelować drobne zmarszczki, co sprawia, że skóra pod oczami staje się bardziej jędrna, a cienie mniej widoczne. Warto jednak pamiętać, że zabieg nie zlikwiduje przyczyny powstawania cieni, a jedynie polepszy ich wygląd.

Kiedy można oczekiwać efektów?

Pierwsze efekty likwidacji cieni pod oczami za pomocą mezoterapii można zauważyć już po pierwszym zabiegu, jednak aby uzyskać trwałe rezultaty, zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów w odstępach 2–4 tygodni. Następnie warto przeprowadzać zabiegi utrzymujące co kilka miesięcy. Warto również pamiętać, że efekty mezoterapii mogą być różne w zależności od indywidualnych cech organizmu każdej osoby.

Czy mezoterapia to metoda bezpieczna?

Mezoterapia jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych metod stosowanych w medycynie estetycznej. Większość osób przebywających zabieg nie odczuwa żadnych skutków ubocznych. Niektórzy mogą jednak doświadczyć lekkiego zaczerwienienia, obrzęku czy drobnych siniaków w miejscu aplikacji substancji. Ryzyko działań niepożądanych jest jednak minimalne, szczególnie jeśli zabieg przeprowadzony jest przez doświadczonego specjalistę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here