Czym jest lwia zmarszczka i jak ją zlikwidować?

0
481
Czym jest lwia zmarszczka i jak ją zlikwidować?

Im człowiek starszy, tym więcej zmarszczek odznacza się na jego twarzy. Na szczęście medycyna estetyczna zna wiele sposobów na radzenie sobie z oznakami zbliżającego się sędziwego wieku. Najczęstszymi zabiegami stosowanymi przy likwidowaniu zmarszczek są: kwas hialuronowy oraz botoks. Najczęściej traktuje się nimi lwią zmarszczkę. Co to takiego i gdzie dokładnie się znajduje?

Co to jest lwia zmarszczka?

Kiedy ktoś się złości albo nad czymś głęboko się zastanawia, najczęściej marszczy czoło i brwi. Wtedy mięsień odpowiadający za tę część mimiki automatycznie się kurczy. Nadmierna ekspresja niektórych części twarzy powoduje powstawanie trwałych bruzd zwanych zmarszczkami mimicznymi. Właśnie w taki sposób pojawia się lwia zmarszczka. Dosłownie jest to pionowa bruzda (lub kilka mniejszych bruzd) pomiędzy brwiami, która powstaje wskutek częstego marszczenia czoła. Efekt jest taki, że twarz wygląda złowrogo, jakby osoba posiadająca lwią zmarszczkę cały czas chodziła zła. Taki ślad mimiczny może pojawić się już w młodości, natomiast najczęściej uwidacznia się po 30. roku życia. Na lwie zmarszczki istnieją jednak sposoby.

W jaki sposób pozbyć się lwiej zmarszczki?

Zmarszczki nie muszą być trwałe. Istnieje wiele zabiegów, które pomagają zminimalizować ich widoczność. Można zaliczyć do nich m.in.:

  • botoks,
  • zastrzyk z kwasu hialuronowego,
  • zabieg wykonywany przy użyciu lasera,
  • głębokie peelingi,
  • mezoterapię,
  • specjalne ćwiczenia (facefitness).

Do najpopularniejszych zabiegów, jak już wspomniano, należy botoks oraz zastrzyk z kwasu hialuronowego. Jeżeli chodzi o pierwszą opcję, najczęściej kojarzy się ją z powiększaniem ust, a to przecież nie jej jedyne przeznaczenie. Dobrze działa również na zmarszczki. Botoks to substancja czynna, która zawiera w sobie toksynę botulinową (jad kiełbasiany). Po wstrzyknięciu tymczasowo „unieruchamia” mięśnie twarzy. Dzięki temu zmarszczki robią się niewidoczne, a tkanki tymczasowo zostają wstrzymane przed przyjęciem kolejnych zmian skórnych (skóra na czole nie napina się zbyt mocno nawet przy jego marszczeniu).

Kwas hialuronowy jest naturalnym, obecnym w skórze związkiem, którego wraz z wiekiem ubywa. Poprzez wstrzykiwanie uzupełnia się jego braki. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym pozwala na pozbycie się ich z całej twarzy. Nie jest to zabieg bolesny, gdyż stosuje się do niego znieczulenie miejscowe (np. krem znieczulający). Kwas hialuronowy niemal od razu przynosi efekty, jednak żeby je utrzymać, trzeba stosować go co jakiś czas. Skuteczność tego zabiegu może utrzymywać się nawet 18 miesięcy. – Jeżeli chodzi o to, co najlepiej stosować, botoks czy kwas hialuronowy, należy odpowiedzieć: oba. Kwas hialuronowy działa na zmarszczki powstałe w procesie starzenia, natomiast botoks jest dobry w przypadku zmarszczek powstałych w wyniku mimiki – tłumaczy przedstawicielka firmy FaceMed. Zabiegi wyglądają bardzo podobnie pod względem cenowym, kosztują ok. kilkuset złotych.

Jeżeli chce się zachować młodość i urodę przez długi czas, warto zainwestować we wstrzykiwanie kwasu hialuronowego i botoksu pod skórę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj