Czym powinien wyróżniać się dobry deweloper? Trójmiasto i okolice

0
254

Marzenie o własnym domu można spełnić, korzystając z interesujących ofert deweloperskich. Jednak należy wybrać firmę solidną i godną zaufania. Który deweloper w Trójmieście to dobry wybór?

Czym powinien wyróżniać się dobry deweloper? Trójmiasto i okolice

Zakup domu to często największa inwestycja w życiu pochłaniająca wszystkie oszczędności. Aby dokonać słusznego wyboru, istotna jest nie tylko lokalizacja czy metraż i wygląd zewnętrzny planowanego budynku, ale też deweloper. Trójmiasto to jedna z najlepszych lokalizacji do zamieszkania. Czym kierować się podczas poszukiwania najlepszej i jednocześnie bezpiecznej oferty?

Rynek pierwotny czy wtórny? Jakiego domu szukać?

Na rynku nieruchomości możliwe jest znalezienie wielu różnych ofert sprzedaży domów. Można podzielić je na ogłoszenia z rynku wtórnego lub pierwotnego. Co prawda w przypadku zakupu domu na rynku wtórnym dokładnie widzimy dom i możemy go poznać. Najczęściej jednak wymaga on remontu i nie jest najnowszy.

Rynek pierwotny to natomiast zakup całkowicie nowej nieruchomości z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Taki dom możemy w stu procentach dopasować do własnych upodobań i urządzić tak, jak nam się podoba. Za realizację takiej inwestycji odpowiada zazwyczaj deweloper. Trójmiasto to region, gdzie można skorzystać z różnych ofert tego typu. Często wiąże się to z wpłatą dużej kwoty jeszcze na etapie, w którym nie stoją nawet fundamenty. Aby nie paść ofiarą oszustwa i nie stracić oszczędności, dobrze jest przed podjęciem decyzji sprawdzić dewelopera i rzetelność oferty.

Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera w Trójmieście?

Deweloper godny zaufania podczas spotkania z potencjalnym klientem szczegółowo przedstawi cały prospekt budowlany, plan inwestycji oraz wszelką dokumentację dotyczącą budowy. Powinien też dysponować zapisem z księgi wieczystej i udostępniać swoje szczegółowe dane, także co do planów sfinansowania budowy. Status prawny dewelopera, kapitał zakładowy i datę rozpoczęcia działalności można też sprawdzić w KRS.

Przed podpisaniem stosownej umowy warto dowiedzieć się, jakie opinie i zrealizowane inwestycje ma na koncie dany deweloper. Trójmiasto to obszar, na którym działa wielu godnych polecenia przedsiębiorców. Jednym z najlepszych jest LOKUM Deweloper, specjalizujący się w budowie nowoczesnych domów jednorodzinnych w dobrej cenie i z zastosowaniem ergonomicznych rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj