Czym się kierować wybierając meble łazienkowe? Garść porad od naszych specjalistów

0
173
Czym się kierować wybierając meble łazienkowe? Garść porad od naszych specjalistów

Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Poza odpowiednim rozplanowaniem jej aranżacji powinniśmy zadbać także o meble łazienkowe, które pełnią ważną rolę w takim pomieszczeniu. Choć wydawać by się mogło, że myślenie o nich można zostawić na sam koniec, nawet dopiero po zamknięciu wszystkich prac wykończeniowych, jednak nic bardziej mylnego! Jeśli chcemy, żeby nasza łazienka nie tylko “wyglądała”, ale i była przyjemna w użytkowaniu, kwestie związane z elementem, jakim są meble łazienkowe powinny być ustalone już na samym etapie koncepcyjnym.

Meble łazienkowe – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Zwykle stosunkowo niewielka przestrzeń oraz specyficzne warunki (jak np. duża wilgotność) panujące w łazience sprawiają, że wszystko, co będzie się w niej znajdować powinno być do tych czynników dostosowane. Dotyczy to, np. zarówno farb, którymi będą malowane sufity, jak i produktów, jakimi są meble łazienkowe.

Pierwszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę w tej kwestii jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni. Dzięki temu będziemy wiedzieć w jakich miejscach powinny być umieszczone meble łazienkowe (lub czy jest na nie przestrzeń). Warto zastanowić się tutaj, czy np. chcemy mieć umywalkę nadblatową czy wpuszczoną w blat, ponieważ od tego zależy, jaka szafka będzie znajdować się pod spodem. W przypadku drugiego wariantu idealnie sprawdzi się szafka pod umywalkę Stilla 190-D-06056 Defra w modnej obecnie charakterystyce.  Inną kwestią, którą należy mieć na względzie to materiały, z jakich wykonane są interesujące nas meble łazienkowe. Bardzo ważne jest, żeby były odporne na wilgoć. Jeśli surowiec, z którego stworzono meble taki nie jest, warto upewnić się, że są one odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wody. Częstym wyborem jest tutaj dostosowana do łazienek szafka z umywalką Ravel 45 166239 Elita. Obecnie na rynku coraz częściej można trafić na meble łazienkowe, w których zabezpieczone są nie tylko fronty szafek, ale także i ich wnętrze. Równie ważnym aspektem jest funkcjonalność takich elementów. Przed wybraniem się na poszukiwania idealnej szafki powinniśmy przeanalizować to, w jaki sposób korzystamy z łazienki oraz co i w jakich ilościach w niej przechowujemy. Dzięki temu zawęzimy nieco nasz wybór, mając jednocześnie pewność, że to, na co postawimy będzie nie tylko ładne, ale i funkcjonalne.

Modne meble łazienkowe: trendy na rok 2022

Największym trendem w kategorii Meble łazienkowe jest zmiana roli nadawanej łazience od lat. Przestaje obowiązywać przeświadczenie, że jest to pomieszczenie stricte higieniczne. W 2022 roku łazienka staje się przestrzenią, w której możemy się zrelaksować i wyciszyć – czy to za pomocą długiej kąpieli w wolnostojącej wannie czy oddając się pielęgnacyjnym rytuałom dla naszej skóry. W związku z tym meble łazienkowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne ułatwiając nam relaks w domowym zaciszu. Wśród trendów aranżacyjnych królują przede wszystkim: styl skandynawski, klasyczny oraz glamour. Szukając mebli do pierwszego z nich postaw na meble o prostej formie, najlepiej w jasnym kolorze lub o strukturze drewna. W stylu klasycznym strzałem w dziesiątkę natomiast będą szafki w białym kolorze, jak np. minimalistyczna szafka pod umywalkę Como 60 124-D-06004 Defra. Do łazienki w stylu glamour postaw na meble z ciekawymi, wyróżniającymi się uchwytami, które nadadzą pomieszczeniu charakteru. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here