Dębina i jej okolice -najlepsze atrakcje!

0
95

Planujesz wakacje nad morzem? Uniknij tłumów oraz zgiełku — zamiast najpopularniejszych kurortów, wybierz ościenne miejscowości. Jedną z nich jest malownicza Dębina. Poznaj atrakcje w jej okolicy i ciesz się relaksem na własnych zasadach!

Dębina

Sama Dębina przyciąga ciszą, spokojem, malowniczą okolicą i plażą, która nawet w sezonie nie jest tłumnie oblegana przez turystów. Miłośnicy spacerów wśród drzew z pewnością nie przepuszczą okazji, by wybrać się na przechadzkę po pobliskich lasach. Apartamenty nad morzem w Dębinie zaskakują nowoczesnością, funkcjonalnością i wyposażeniem godnym znanych hoteli. To właśnie tutaj można odprężyć się i odetchnąć od hałasów miasta. Ciszę przerywają bowiem wyłącznie śpiew ptaków, szmer wiatru i szum fal. Jeżeli jednak zatęsknimy za gwarem i tętniącymi życiem deptakami — bez problemu dojedziemy do innych miejscowości. 

Rowy 

Niecałe 10 minut samochodem od Dębiny znajdują się urokliwe Rowy. Tam czekają na nas m.in. port rybacki, pozostałości średniowiecznego gródka, góra Rowokół czy neoromański kościół. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni na wieść o wizycie w Parku Rozrywki MegaLandia, a Ci nieco starsi docenią faunę, florę oraz ruchome wydmy znajdujące się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Fani wędkowania i sportów wodnych powinni odwiedzić pobliskie Jezioro Gardno. 

Ustka

W Ustce czeka na nas ogrom atrakcji. Poza licznymi plażami, promenadą, wieżą widokową i malowniczymi parkami możemy odwiedzić sporo muzeów i punktów rozrywki. Znajdują się tam bowiem m.in. Stara Osada Rybacka, latarnia morska, ustecka syrenka, bunkry Bluchera, Muzeum Ziemi Usteckiej, tężnia solankowa, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej czy Muzeum Chleba. Miasto wypełnione jest po brzegi kolorowymi straganami, karuzelami i restauracjami. Z pewnością każdy znajdzie tam coś, co go zainteresuje. 

Pozostałe atrakcje 

W okolicy Dębiny znajdują się też inne atrakcje np. latarnia morska w Człopinie, Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach i — uwielbiana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych — Dolina Charlotty. Przed przyjazdem warto więc rzucić okiem na mapę i zaplanować wyjazd tak, aby nic nie przegapić! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here