Dlaczego praca w Holandii cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród Polaków?

0
313
Dlaczego praca w Holandii cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród Polaków?

Holandia, która kojarzona jest z tulipanami, uznawana jest za państwo, w którym można znaleźć dobrą pracę. Od lat wielu Polaków przybywa do Holandii do pracy albo w poszukiwaniu zatrudnienia, jeśli nie korzystali wcześniej z pomocy agencji pracy.

Dlaczego rynek holenderski jest tak atrakcyjny?

W Holandii można znaleźć pracę w różnych branżach, od rolniczej i ogrodniczej, do spożywczej, produkcyjnej, aż po logistykę. Przy odpowiedniej determinacji i chęci znalezienia zatrudnienia w tym kraju, można podjąć pracę, w której się odnajdziemy i zarobimy o wiele więcej niż w Polsce. Praca może być na dłuższy okres, np. rok, ale wiele jest również ofert pracy sezonowej, np. przy wycinaniu, segregowaniu i układaniu kwiatów.

Niektórzy obawiają się bariery językowej, ale nie jest to problemem. Wystarczy znać podstawy języka angielskiego, aby poradzić sobie w komunikacji w Holandii. Jak w prawie każdym kraju na świecie, język angielski jest uniwersalny i przydatny również w tym kraju. Przy pracach rolniczych nie jest wymagana znajomość nawet angielskiego. Nie zaszkodzi jednak znać najważniejszych zwrotów w języku angielskim. Na pewno to ułatwi nam życie i komunikację z pracodawcą.

Stawki za wynagrodzenie, o wiele wyższe niż w Polsce, są magnesem, który przyciąga od lat rzesze Polaków do pracy w Holandii. Bez względu na to, w jakiej branży znajdzie się zatrudnienie, w rolnictwie czy w logistyce, wynagrodzenie będzie atrakcyjne w porównaniu do sytuacji na polskim rynku. W Holandii pensja wypłaca jest co tydzień, co również motywuje Polaków do podjęcia pracy w tym kraju.

Holandia nie jest tak bardzo oddalona od Polski, jak np. Wielka Brytania, Norwegia czy Stany Zjednoczone. Można do niej podróżować różnymi środkami komunikacji – samolotem, autobusem, busem i samochodem prywatnym. Wystarczy kilka lub kilkanaście godzin i jesteśmy na miejscu. Polscy pracownicy są bardzo cenieni na holenderskim rynku, uważa się ich za solidnych i wydajnych.

Jak znaleźć pracę w Holandii?

Pracy w Holandii można poszukiwać na własną rękę, z pomocą znajomych, którzy tam pracowali albo nadal pracują, albo korzystając z pomocy agencji pracy Holland Contracting. To ostatnie rozwiązanie jest bardzo korzystne, chociażby z tego względu, że znajdujemy prace w pełni legalną, jesteśmy ubezpieczeni, możemy liczyć na pomoc pracowników agencji w każdej sprawie. Nie ma znaczenia bariera językowa.

Wielu Polaków od lat zatrudnionych w Holandii do dziś ma dobrą pracę właśnie dzięki pośrednictwu ze strony agencji pracy. Pomoc ze strony agencji pracy to szansa na zatrudnienie legalne, bezpieczne i pewne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here