Dlaczego warto spędzić czas nad Jeziorem Czorsztyńskim?

0
34

Okolice Jeziora Czorsztyńskiego, położonego na Dunajcu między Pieninami a Gorcami, to jedno z najlepszych miejsc do spędzenia urlopu w Polsce. Swoją sławę i popularność zawdzięcza pięknym krajobrazom, zjawiskowym widokom oraz wyjątkowym atrakcjom historycznym. Nie brakuje tu też zróżnicowanej bazy noclegowej i rozbudowanej infrastruktury turystycznej. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w pobliżu Jeziora Czorsztyńskiego.

Odkryj zamki w Niedzicy i Czorsztynie!

Jezioro Czorsztyńskie to sztuczny zbiornik powstały na skutek budowy zapory wodnej na Dunajcu. W żaden sposób nie urąga to jednak jego urokowi. Miejsce to słynie przede wszystkim z dwóch zamków o średniowiecznym rodowodzie: znajdującego się na prawym brzegu akwenu wodnego zamku w Niedzicy, a także ruin zamku w Czorsztynie.

Początki zamku w Niedzicy sięgają XIV wieku. Oferuje on nie tylko imponującą architekturę, ale również piękne widoki na Jezioro Czorsztyńskie oraz pobliskie góry, dzięki swojemu położeniu na wzgórzu i posiadaniu licznych punktów widokowych. Równie interesujący jest zamek w Czorsztynie, który również powstał w XIV wieku i pełnił funkcję warowni strzegącej polsko-węgierskiego szlaku handlowego. Choć obecnie jest w ruinie, to i tak można tam zobaczyć wiele ciekawych ekspozycji. Warto odwiedzić obydwa te zabytki, aby poznać ich bogatą historię, pełną tajemniczych legend i fascynujących opowieści.

Plaże, rejsy i wodne przygody na Jeziorze Czorsztyńskim

Zamki znajdują się po przeciwległych brzegach jeziora, tworząc razem z nim i pobliskimi Pieninami niezapomniany widok. W okolicy nie brakuje też innych atrakcji. Między zamkami można przemieszczać się statkami wycieczkowymi, a także wypożyczyć rower wodny, kajak bądź żaglówkę w którejś z wypożyczalni sprzętu wodnego.

Kąpiel w czystej wodzie, a potem opalanie na plaży? Czemu nie! Wokół Jeziora Czorsztyńskiego są plaże i kąpieliska. Chcesz aktywnie spędzić czas? Przejdź się którymś ze szlaków na Trzy Korony, Sokolicę lub inny pobliski szczyt, a potem skorzystaj z noclegu blisko Jeziora Czorsztyńskiego.

Gdzie zamówić nocleg blisko Jeziora Czorsztyńskiego?

W okolicach Jeziora Czorsztyńskiego znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc noclegowych, które umilą Twój pobyt w tej malowniczej okolicy. W Hotelu Pod Wulkanem w Kluszkowcach, niedaleko Jeziora Czorsztyńskiego, możesz zamówić nocleg z wyżywieniem lub bez, aby po wycieczkach i aktywnościach wypocząć w komfortowych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here