Dlaczego warto zdecydować się na montaż rolet zewnętrznych ?

0
18

Rolety zewnętrzne powoli stają się integralną częścią każdego domu i nie tylko. Obecnie, na szeroką skalę wykorzystuje się je także w sklepach, biurach, lokalach usługowych, czy restauracjach. Wynika to z mnogości funkcji, jakie spełniają, a ponadto ich wielu zalet. Wszyscy, którzy zastanawiają się, czy montaż zewnętrznych rolet okiennych to opłacalna inwestycja, już za chwilę rozwieją swoje wątpliwości.

Kiedy montuje się rolety zewnętrzne ?

Zewnętrzne rolety na okna montuje się w domach będących na etapie budowy, nowych, jak i starszych. W zależności od tego, w jakim momencie podejmiemy decyzję o ich instalacji, będziemy mogli wybierać pomiędzy różnorodnymi rozwiązaniami. Jeśli o roletach zewnętrznych postanowiliśmy już podczas projektowania, zyskamy szansę na ukrycie skrzynki roletowej w nadprożu, co wpłynie na walory estetyczne naszego budynku. Nie jest to jednak jedyna zaleta takiego sposobu montażu. Zakamuflowana skrzynka oraz schowana w niej roleta zapewniają całkowite odkrycie szyby. To z kolei przekłada się na lepsze oświetlenie wnętrz.

Jeżeli na zewnętrzne rolety okienne zdecydowaliśmy się dopiero po ukończeniu budynku lub w późniejszym okresie, mamy do wyboru rolety standardowe lub rolety podtynkowe. Pierwsze z nich montuje się do muru lub ramy okiennej. Drugie natomiast są przeznaczone tylko do domów nieotynkowanych. Warto również zaznaczyć, że instalacja rolet zewnętrznych w ukończonym i zamieszkałym budynku często pociąga za sobą większe koszty. Przykładowo, gdy zdecydujemy się na rolety na okna z elektrycznym mechanizmem podnoszenia i opuszczania, musimy uwzględnić konieczność kucia ścian w celu rozprowadzenia kabli.

Rolety zewnętrzne mogą zostać wykorzystane także jako rolety na okna dachowe. Tego typu rozwiązania oferujemy w naszym sklepie rolety Katowice.

Co przemawia na korzyść rolet zewnętrznych ?

Rolety zewnętrzne służą podobnym celom, co rolety wewnętrzne. Należy jednak zaznaczyć, że spełniają one także wiele dodatkowych funkcji. Właśnie dlatego ich popularność i zakres zastosowania ciągle rosną.

Poprawa termoizolacyjności budynku zimą i latem

Zdolność rolet zewnętrznych do poprawy właściwości termoizolacyjnych budynku to zdecydowanie ich główna zaleta. Ich montaż generuje niemałe oszczędności na rachunkach za ogrzewanie lub klimatyzację, co w wielu przypadkach przesądza o podjęciu decyzji.

Rolety okienne montowane na zewnątrz budynku po opuszczeniu tworzą pomiędzy zasłoną a szybą poduszkę powietrzną. Powstająca w ten sposób bariera zapobiega utratom ciepła w porze zimowej, z kolei latem osłania okna przed bezpośrednio padającymi na nie promieniami słońca. Zastosowanie rolet zewnętrznych zagwarantuje nam dużo większą skuteczność niż same rolety wewnętrzne, które są wykonywane z zupełnie innych rodzajów materiałów.

Regulacja zaciemnienia wnętrz

Podobnie jak rolety wewnętrzne (np. rolety dzień noc , rolety rzymskie), rolety okienne zewnętrzne również pozwalają na płynną regulację stopnia zaciemnienia wnętrz. Dzięki temu każdy z nas może zapewnić sobie najlepsze warunki do pracy oraz wypoczynku, uwzględniając przy tym swoje potrzeby i pogodę. Zarówno jedne, jak i drugie rolety dbają ponadto o naszą prywatność.

Izolacja akustyczna

Rolety zewnętrzne to jeden ze sposobów na poprawę izolacji akustycznej pomieszczeń. Z problemem tym borykają się przede wszystkim mieszkańcy dużych miast oraz osoby, których domy są zlokalizowane blisko głównych, ruchliwych dróg. Decyzja o montażu zewnętrznych rolet na okna może przyczynić się do ograniczenia poziomu hałasu nawet o kilkanaście decybeli. W naszym sklepie rolety Katowice oferujemy zróżnicowany wybór rolet do budynków mieszkalnych i usługowych, które zadbają o Państwa komfort na wielu płaszczyznach.

Rolety zewnętrzne spełniają także funkcję zabezpieczającą.

Zabezpieczenie przed włamaniami. Są twarde, ciężkie i wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też znacząco utrudniają dostęp do domu. Często wykorzystuje się je w mieszkaniach na parterze oraz dla zabezpieczenia nisko ulokowanych balkonów. Największą skuteczność gwarantują rolety z oznaczeniem RC, w przedziale RC1-RC6. Są to specjalne rolety antywłamaniowe

Ochrona okien

Dzięki tego rodzaju roletom okiennym możemy ponadto ochronić nasze okna przed innymi zagrożeniami. Zalicza się do nich ataki wandalizmu, np. malowanie sprayem, czy uszkodzenia mechaniczne, a ponadto oddziaływanie czynników atmosferycznych. Długotrwała ekspozycja ram na promienie UV, grad, deszcz, śnieg, czy gwałtowne różnice temperatur na przestrzeni lat wpływa niekorzystnie na ich wygląd i kondycję. Rolety zewnętrzne przedłużą ich żywotność oraz pozwolą zachować pożądaną estetykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here