Do czego wykorzystywane są etykiety samoprzylepne?

0
209

Rynek poligraficzny oferuje ogromny zakres usług i produktów, wytwarzanych na szeroka skalę i powszechnie wykorzystywanych w różnych branżach. Do jednych z najczęściej produkowanych artykułów należą etykiety samoprzylepne na rolce lub w formie arkuszu. Charakteryzują się one świetną jakością, przez co idealnie nadają się do adresowania paczek, znakowania opakowań oraz są praktycznym sposobem na archiwizowanie i przechowywanie przedmiotów.

Etykiety samoprzylepne na rolce

Druk etykiet samoprzylepnych wykorzystywany jest w wielu branżach, często podczas procesów produkcyjnych, gdzie liczy się szybkość i najwyższa jakość wykonywanych czynności. To właśnie dlatego, choć zarówno etykiety na arkuszu, jak i na rolce są równie dobre, to dzięki tym drugim zwiększa się wydajności pracy, umożliwiająca szybszą realizację zleceń.

Etykiety samoprzylepne na rolce drukowane są najczęściej przy pomocy technik, takich jak: offset, druk cyfrowy oraz druk fleksograficzny. Wybór konkretnej metody zależy przede wszystkim od indywidualnych ustaleń, w tym nakładu zamówienia oraz czasu realizacji. Dlatego przed podjęciem prac w drukarni ustala się z klientem wszystkie potrzebne informacje i dopiero wtedy możliwe jest przystąpienie do prac. Wśród najczęściej polecanych metod znajduje się jednak druk cyfrowy. Technika ta jest najbardziej uniwersalna, gdyż nie ogranicza zlecenia do minimalnej ilości sztuk, charakteryzuje się dość szybkim czasem realizacji, jest przyjazna dla środowiska oraz oferuje różnorodność uszlachetnień druku, co pozwala na personalizację nalepek.

Sprawdź: https://zebra-polska.com.pl/oferta/drukarnia-fleksograficzna/

Urozmaicenie druku nalepek samoprzylepnych

Ogromną zaletą etykiet samoprzylepnych jest to, że mogą być one wykonywane na różnych podłożach, zarówno na papierze, jak i na specjalnej folii. Daje to znacznie większy zakres zastosowań tego produktu oraz ciekawsze efekty wizualne. Proces uszlachetnienia za pomocą folii metalizowanej pozwala uzyskać metaliczny efekt na etykiecie, natomiast lakierowanie oraz laminowanie dodatkowo zabezpiecza druk przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć i wysokie temperatury. To jednak nie wszystko. Ozdabianie etykiet samoprzylepnych to również nadawanie im kształtów. W ofercie drukarni znaleźć można nie tylko standardowe okrągłe i kwadratowe formy, ale także inne bardziej niestandardowe, które mogą być znakiem charakterystycznym danej marki.

Zastosowanie etykiet samoprzylepnych

Etykiety samoprzylepne są produktem posiadającym szeroki zakres zastosowań. Wykorzystuje się je przede wszystkim do znakowania opakowań, ale pełnią też rolę informacyjną, promocyjną oraz w ostatnim czasie stały się popularnym narzędziem technologii cyfrowej, który wykorzystuje się w branży logistycznej i transportowej.

Więcej informacji znajdziesz na: https://zebra-polska.com.pl/oferta/etykiety-samoprzylepne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj