French manicure malowany a konstrukcyjny. Na czym polega różnica?

0
1965
French manicure malowany a konstrukcyjny. Na czym polega różnica?

French manicure to bardzo popularny sposób malowania paznokci, który co kilka lat znów powraca do mody. Istnieją dwie najpowszechniejsze metody jego wykonania. Mowa tu o manicure malowanym i konstrukcyjnym. Na czym dokładnie polegają poszczególne techniki? W jakich przypadkach sprawdzają się one najlepiej i jakie są najważniejsze różnice pomiędzy nimi?

French malowany a konstrukcyjny 

French malowany, jak sama nazwa mówi, polega na namalowaniu białego fragmentu bezpośrednio na płytce. Można w tym celu wykorzystać zarówno specjalne szablony, jak i poprowadzić linie pomocnicze w taki sposób, by uzyskać oczekiwany efekt bez żadnych akcesoriów. French tego typu można wykonać nie tylko lakierami hybrydowymi, lecz także klasycznymi. Efekt jest zwykle bardziej estetyczny w przypadku pierwszego typu preparatów.

French konstrukcyjny jest bardziej skomplikowany. Wymaga on przedłużenia paznokcia, jednocześnie tworząc charakterystyczną, białą część. Cały proces rozpoczyna się od podłożenia formy, a następnie stworzenia bazy pod kolejne kroki. Dopiero na wstępnym kształcie paznokcia można wykonać zdobienie. W tym celu należy pomalować całą naturalną płytkę beżowym lub jasnoróżowym lakierem, a następnie uformować łuk lekko zachodzący na przedłużoną część. Po utrwaleniu konieczne jest zastosowanie białego żelu i dołożenie go na końcu paznokcia, wokół stworzonego łuku.

– Manicure konstrukcyjny jest trudniejszy w wykonaniu, ale prezentuje się on bardzo estetycznie. Wzór na paznokciu widać także od dołu, co ma związek z faktem, że podczas przedłużania paznokci wykorzystuje się zarówno różowy, jak i biały żel jednocześnie, zamiast nakładać kolejne warstwy. Manicure tego typu nie jest samym zdobieniem, lecz sposobem wydłużenia płytki, jednocześnie tworząc french – mówi specjalistka z salonu kosmetycznego Stylovi w Zelowie oferującego m.in. usługi z zakresu manicure.

Jaką metodę robienia french manicure wybrać? 

Wybór metody powinien zależeć od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, oraz długości paznokci. Jeśli istnieje konieczność ich przedłużenia, można od razu zastosować manicure konstrukcyjny. W przypadku naturalnie długich paznokci często nie ma takiej potrzeby, ponieważ nie wszystkie osoby chcą pokrywać płytkę grubą warstwą żelu. W zamian decydują się one na klasyczną hybrydę. Warto jednak pamiętać, że french manicure konstrukcyjny można łatwiej uzupełnić bez konieczności zdejmowania całej warstwy lakieru. W wielu przypadkach jest to zatem wygodniejsze rozwiązanie niż malowanie białej części bezpośrednio na płytce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here