Gdzie pojechać w ciąży na krótki urlop?

0
260
Gdzie pojechać w ciąży na krótki urlop?

Wiele par oczekujących potomstwa planuje swój urlop na okres ciąży. Jest to zasadne z kilku powodów. Po pierwsze są to ostatnie momenty, kiedy przyszli rodzice mogą cieszyć się odpoczynkiem bez opieki nad dzieckiem, a po drugie kobiety w ciąży bardzo potrzebują chwili oderwania się od codziennych obowiązków. Tego typu wyjazdy pozwalają również na zebranie energii na nadchodzący czas opieki nad noworodkiem. Gdzie jednak wyjechać na krótki, kilkudniowy urlop, tak aby cieszyć się spokojem i błogim relaksem? Czy wybierać hotel z dużym wyprzedzeniem, czy może zdecydować się na ostatni, spontaniczny wyjazd przed porodem? Na jakie udogodnienia warto zwrócić uwagę, aby ciężarna miała wygodniejszy urlop? Oto kilka lokalizacji odpowiednich dla rodziców spodziewających się potomstwa, które zachwycą wygodą.

Duży hotel góry i spokojne spacery w pięknych okolicznościach przyrody

Doskonałą propozycją wyjazdu dla pary, która spodziewa się dziecka są góry. Niezależnie od wybranego pasma można być pewnym, że infrastruktura jest doskonale rozwinięta. Gdy chodzi o hotel góry są wypełnione punktami turystycznymi i każdy znajdzie coś dla siebie. Lepiej jednak wybierać znane już sobie miejsca i mniej wymagające szlaki. Można również całkowicie zrezygnować z chodzenia po szlakach i wybrać spokojne spacery i obserwowanie gór z oddali. Co więcej, w górach bardzo często można znaleźć hotele wyposażone w baseny i z pełnym wyżywieniem. Dzięki temu można spokojnie się zrelaksować i przygotować mentalnie na nadejście potomstwa.

Agroturystyka – kontakt z naturą bez ograniczeń

Jeśli matka odczuwa potrzebę kontaktu z naturą, na ostatni wyjazd przed porodem warto wybrać gospodarstwo agroturystyczne, najlepiej takie, które nie jest ulokowane zbyt daleko, ale jednocześnie zapewni spokój. Gospodarze w takich miejscach często oferują pełnowartościowe, treściwe posiłki, przygotowane z naturalnych składników. W wolnym czasie można oddać się błogiemu relaksowi lub spędzić czas na spacerach.

Powietrze pełne jodu – wyjazd nad morze

Doskonałym pomysłem jest również wyjazd nad morze. Nasycone jodem powietrze w połączeniu z beztroskim wypoczynkiem pozytywnie wpłynie nie tylko na organizm, który przygotowuje się fizycznie di porodu, ale również na psychikę przyszłej mamy. Nad morzem można również skosztować pysznych, świeżych ryb, które są tak ważne w diecie matki. Najważniejsze jednak dla rodziców i dziecka, które rośnie jest to, że wszyscy wspólnie spędzają czas i radośnie oczekują na narodziny.

Wszędzie byle nie za daleko, aby nie męczyć kobiety oczekującej dziecka

Miejsce, do którego wyjeżdża się przed porodem jest właściwie dowolne – ważne aby wszyscy dobrze się czuli w miejscu docelowym. Ważne jest jednak zadbanie o to, by kobieta nie zmęczyła się podróżą. W ostatnim trymestrze ciąży mogą pojawić się problemy krążeniowe – dlatego trzymanie ich w jednej, narzuconej pozycji jest bardzo niekorzystne. Urlop z rodziną jest często planowany przez wiele dni, aby nie tylko wypocząć ale również, aby zmieścić się w budżecie. Zanim rozpocznie się poszukiwania najlepszego hotelu, miejsc do zwiedzania i atrakcji, warto zdecydować się na jedną, konkretną destynację. Zarówno dzieci, jak i dorośli oczekują z dużą ekscytacją na kilka dni odpoczynku od codziennej rutyny. Zazwyczaj terminy wyjazdów z dziećmi zbiegają się z feriami czy świętami. Ferie jednak w różnych województwach mają odmienne terminy. Dlatego warto zweryfikować kiedy w danym miejscu nie będzie wielkich tłumów. Małopolska jako obszar geograficzny jest pełna atrakcji: historycznych, przyrodniczych czy kulturowych. Warto wybrać to właśnie miejsce jako destynację wyjazdu i znaleźć przyjemny hotel z basenem dla dzieci w okolicy popularnych miejsc turystycznych.

Piękny, stary Kraków – czyli weekend w mieście

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Małopolski jest Kraków. To piękne historyczne miasto, które słynie nie tylko z zabytków, ale również z atrakcyjnych hoteli o wysokim standardzie oraz z pysznego jedzenia. Aby w pełni wykorzystać czas na urlopie z rodziną warto wybrać hotel z basenem dla dzieci. W przypadku zmęczenia zwiedzaniem lub brzydkiej pogody można spędzić całe popołudnie wewnątrz i cieszyć się błogim relaksem. W Krakowie warto zwiedzić Wawel, Sukiennice, pospacerować po Starym Rynku, ale można odwiedzić również liczne muzea czy zwiedzić Jamę Smoka Wawelskiego.

Zakopane – dla zapalonych narciarzy i fanów basenów termalnych

Kolejną atrakcją jest zimowa stolica Polski, czyli Zakopane. Piękne miasto w Tatrach, które słynie z gościnności i pięknych widoków. W okolicy Zakopanego, jak i w samym mieście można łatwo znaleźć hotel z basenem dla dzieci, a część akwenów będzie czerpać wodę termalną i pozostaną zawsze ciepłe. W Zakopanem i w okolicach można jeździć na sankach i nartach, skosztować góralskich przysmaków, a w okresie zimowym zorganizować kulig zakończony ogniskiem. Dzieci będą zawsze zadowolone z takiego rozwiązania.

Krynica, Muszyna i Piwniczna – pyszna woda mineralna i zdrowy mikroklimat

Beskid Sądecki i najpopularniejsze miasta uzdrowiskowe słyną z wód mineralnych, oferty uzdrowiskowej i atrakcji turystycznych. Można zwiedzić cały szlak architektury drewnianej lub zatrzymywać się w pijalniach wód i kosztować napojów z najlepszych ujęć. W Muszynie czy Krynicy w okresie letnim zachwycą kompozycje z kwiatów, ogrody czy małe, kameralne rynki w centrum. Wszystkie te atrakcje co roku przyciągają rzesze turystów, dlatego dobry hotel z basenem dla dzieci trzeba rezerwować odpowiednio wcześnie.

Kopalnia soli w Wieliczce – jak głęboko można zejść pod ziemię?

Nieopodal Krakowa znajduje się perełka turystyczna, jaką jest kopalnia soli w Wieliczce. Specjalnymi windami zjeżdża się wiele metrów pod ziemię i można podziwiać pracę górników – piękne solne rzeźby, a nawet cały podziemny kościół. Wewnątrz znajduje się również przytulna restauracja, w której można zjeść pyszne posiłki. Do Wieliczki można jechać nawet, gdy wybrało się hotel z basenem dla dzieci w Krakowie – odległość nie jest zbyt duża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here