Gdzie warto położyć trawę z rolki?

0
88

Stosowanie trawników z rolki staje się coraz bardziej powszechne, ponieważ zapewniają one szybkie uzyskanie ładnej i wytrzymałej darni, która okaże się odporna na późniejsze użytkowanie. Równie istotna jest mniejsza ilość zabiegów koniecznych do przygotowania całej powierzchni oraz większe szanse na to, że rośliny prawidłowo się ukorzenią. Zaletą trawy z rolki jest też to, że da się ja wykorzystać w wielu miejscach.

Co wyróżnia trawę z rolki?

Trawa z rolki powstaje w wyspecjalizowanych firmach, które starannie dobierają mieszankę nasion oraz ich zagęszczenie, zależnie od planowanego przeznaczenia gotowego produktu i zapewniają optymalne warunki do ich wzrostu, używając bogatego w składniki odżywcze podłoża i prawidłowo stosując nawadnianie. W rezultacie otrzymuje się rośliny o dobrze rozwiniętym systemie korzeniowym, które przyjmą się w niemal każdym właściwie przygotowanym miejscu, jeżeli będzie ono dobrze nasłonecznione i przy właściwie poprowadzonej pielęgnacji. Największymi zaletami korzystania z trawników z rolki jest niemal natychmiastowy efekt gęstej i sprężystej murawy oraz dużo mniejszych nakład pracy przy jej rozkładaniu. Wprawdzie przygotowanie gleby, a więc jej spulchnienie, odchwaszczenie i wyrównanie czy sprawdzenie poziomu pH będzie wymagało identycznych zabiegów, jednak poza rozłożeniem, wałowaniem oraz koszeniem i w miarę potrzeby podlewaniem, oznacza to zdecydowanie mniej wysiłku niż odstraszanie ptaków wydziobujących nasiona, doglądanie kiełkowania czy późniejsze nierzadko kilkukrotne dosiewanie przy trawnikach zakładanych metodami tradycyjnymi. Plusem trawy z rolki jest to, że pokryta nią powierzchnia od momentu jej ułożenia może być szybko użytkowana, bo już po 4 do 6 tygodniach.

Gdzie można stosować trawę z rolki?

Trawa z rolki jest uniwersalna, a możliwości jej wykorzystywania są ściśle związane z zastosowanym rodzajem mieszanki nasiennej. Najczęściej jest ona używana podczas prac przy zagospodarowywaniu terenu posesji wokół domów jedno- lub wielorodzinnych, a także obiektów użytkowych. Stosuje się ją także przy rewitalizacji miejsc zaniedbanych oraz przy urządzaniu parków w ich częściach niezacienionych i przestrzeni przeznaczonych do rekreacji. Dość często używane są też specjalnie przygotowane trawy z rolki powstające z mieszanek nasion dobieranych w celu zastosowania przy ulicach, autostradach bądź ekspresówkach. Firma Trawa z Rolki z Babic Starych k. Warszawy, specjalizuje się w dostarczaniu trawy w rolkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj