Gdzie wymienić akumulator w Jaśle?

0
49
Gdzie wymienić akumulator w Jaśle?

Akumulator samochodowy to jedna z najważniejszych części pojazdu. Zapewnia bowiem prawidłowe działanie wielu systemów – począwszy na rozruchu silnika, a skończywszy na zasilaniu elektroniki pokładowej. Dlatego tak istotne jest prawidłowe działanie akumulatora. Zdarza się jednak, że akumulator trzeba niezwłocznie wymienić, natomiast awaria tej części może się przydarzyć w najmniej spodziewanym momencie. Warto wiedzieć, gdzie szybko i sprawnie wymienisz akumulator. Podpowiadamy zatem, dokąd się udać w Jaśle, gdy akumulator odmówi posłuszeństwa.

Gdzie w Jaśle wymienić akumulator? Akumulatory jaslo.com.pl

Na stronie internetowej akumulatory-jaslo.com.pl znajdziesz wszelkie informacje dotyczące wymiany akumulatora. Możesz liczyć na kompleksową obsługę, w tym:

 • Bezpłatne sprawdzanie stanu akumulatora

 • Dobór odpowiedniego akumulatora

 • Wymiana akumulatora

 • Odbiór zużytego akumulatora

 • Profesjonalne doradztwo

Punkt prowadzi hurtową oraz detaliczną sprzedaż osprzętu, akumulatorów, ogniw, baterii, ładowarek, prostowników, testerów. Jeśli zaś chodzi o same akumulatory, to wybór jest niezwykle szeroki – w ofercie znajdziesz zarówno akumulatory samochodowe (do samochodów osobowych, jak też samochodów ciężarowych), do motocykli, maszyn budowlanych, maszyn rolniczych, rowerów elektrycznych czy wózków inwalidzkich. Słowem – jest to miejsce, w którym znajdziesz dosłownie wszystko co związane z akumulatorami.

Kiedy należy wymienić akumulator?

Być może zastanawiasz się, czy to już odpowiedni czas na wymianę lub czy to naprawdę konieczne. Na wymianę akumulatora powinieneś się zdecydować w następujących sytuacjach:

 • Trudności z uruchomieniem silnika – to najbardziej powszechny sygnał, świadczący o problemach z pracą akumulatora. Nasila się szczególnie w niskich temperaturach. Może się wówczas zdarzyć, że silnik w ogóle nie chce odpalić.

 • Przygasanie świateł – jeśli zauważysz, że światła w samochodzie słabną podczas pracy silnika na wolnych obrotach, to koniecznie udaj się na kontrolę stanu akumulatora.

 • Nieprawidłowe napięcie w instalacji elektrycznej – możesz sprawdzić ten parametr za pomocą woltomierza. Jeśli napięcie jest za niskie, to sygnał, że akumulator nie pracuje tak, jak należy.

 • Częste rozładowywanie się akumulatora – może się zdarzyć, że akumulator w twoim samochodzie szybko się rozładowuje, co skutkuje problemami z uruchomieniem silnika. Koniecznie udaj się do specjalisty i sprawdź, czy konieczna będzie wymiana.

Ponadto należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

 • Wiek akumulatora – przyjmuje się, że akumulator powinien działać około 4-6 lat, natomiast po upływie tego czasu należy go wymienić. Wiele zależy jednak od stylu jazdy czy warunków eksploatacji. Z pewnością warto na bieżąco kontrolować stan akumulatora w swoim samochodzie. Szczególnie, jeśli jego żywotność dobiega końca.

 • Sposób użytkowania – w niektórych okolicznościach akumulator zużywa się szybciej. Na przykład wtedy, gdy jeździsz na krótkich dystansach lub następują częste rozruchy silnika. Nie bez znaczenia jest też korzystanie z klimatyzacji i innych urządzeń elektronicznych.

Akumulatory Jasło – jaki jest koszt wymiany?

Koszt wymiany akumulatora uzależniony jest od kilku czynników:

 • Model i marka akumulatora – wiele zależy od ceny wybranego akumulatora. Do wyboru są bowiem różne rodzaje akumulatorów, jak akumulatory Centra, akumulatory Varta czy akumulatory Yuasa, a także wiele innych marek. Każdy producent może zaproponować inną cenę. Ponadto akumulatory samochodowe renomowanych marek są oczywiście nieco droższe.

 • Pojemność akumulatora – cena zależy też od pojemności. Im większa pojemność akumulatora, tym wyższy koszt.

 • Rodzaj akumulatora – dostępne są różne rodzaje akumulatorów, co również wpływa na cenę. Akumulatory AGM i EFB są droższe od tradycyjnych akumulatorów.

Podsumowując; największa część kosztów to cena samego akumulatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj