Gdzie zjeść w Niechorzu?

0
305
Gdzie zjeść w Niechorzu?

Niechorze to jedna z popularniejszych nadmorskich miejscowości. Oprócz właściwości klimatu i możliwości zażywania morskich i słonecznych kąpieli, turystów przyciągają tu liczne atrakcje, rozwinięta  oferta noclegowa i gastronomia. Dla każdego odwiedzającego Niechorze restauracje otwierają swoje podwoje nie tylko w sezonie – wiele z nich jest czynnych cały rok.

Niechorze – co warto zobaczyć?

Sporą atrakcją dla odwiedzających jest latarnia morska, udostępniona turystom. Miłośnicy zwiedzania również nie powinni być zawiedzeni – znajduje się tutaj Muzeum Rybołówstwa, prezentujące eksponaty związane z życiem dawnych rybaków. Dla rodzin z dziećmi sporą atrakcję może stanowić kursująca przez Niechorze kolejka wąskotorowa. Dojedziemy nią do Rewala czy Gryfic, tak naprawdę jednak największą frajdę sprawi naszym pociechom sam przejazd zabytkowym składem.

W pobliżu Niechorza znajdziemy też podręcznikowy przykład wybrzeża klifowego (w Trzęsaczu) oraz park wodny (na granicy Niechorza i Pogorzelicy). Możemy też wybrać się do pięknego, zabytkowego Trzebiatowa, z uroczym rynkiem, trasami spacerowymi nad rzeką Regą i pałacem, mieszczącym lokalne muzeum. Chętni do poznania tej części kraju powinni więc być zadowoleni.

Niechorze – gdzie zjeść?

Jak już wspomniano – gastronomia jest w Niechorzu bardzo dobrze rozwinięta, więc jedzenie „na mieście” zgodnie z upodobaniami nie stanowi problemu. Na miłośników kuchni włoskiej czeka niejedna pizzeria czy trattoria, na smakoszy bardziej rodzimych przysmaków – smażalnia ryb lub lokal serwujący swojskie obiady.

Jednym z przedsięwzięć gastronomicznych, które łączy w sobie wszystkie te cechy, jest Tawerna pod Wodnikiem. Wysoko wykwalifikowany personel świadczy usługi na najwyższym poziomie, dostarczając odwiedzającym niezapomnianych wrażeń kulinarnych.

Oprócz rozbudowanej części gastronomicznej oferuje ona również pokoje dla gości. Ich niesłychanym atutem jest położenie: osoby, którym marzą się noclegi przy plaży powinny skorzystać z tej oferty: piaszczysty morski brzeg znajduje się dosłownie za rogiem, a z okien słychać szum fal i widać błękit Bałtyku. Pokoje są komfortowo urządzone – w każdym z nich znajdziemy łazienkę oraz wszelkie niezbędne sprzęty agd (lodówka, czajnik elektryczny) oraz odbiornik telewizyjny. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to wielki ośrodek, a kameralny pensjonat – nie musimy obawiać się tłumów ludzi i zgiełku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here