Gry karciane dla dzieci i dorosłych

0
244
Gry karciane dla dzieci i dorosłych

Mimo dostępności wielu rodzajów gier komputerowych i wirtualnych rozrywek, w dalszym ciągu nie spada zainteresowanie tradycyjnymi grami karcianymi. Powstaje wiele nowych rodzajów gier, różniących się zasadami, ale gracze wynoszą z nich wciąż te same korzyści – dobrą zabawę oraz nową wiedzę. Po karty chętnie sięgają zarówno dzieci jak też dorośli. Jak powinna być zaprojektowana gra karciana, aby zdobyła uznanie kupujących?

Jakie powinny być karty dedykowane dzieciom?

Gry dla najmłodszych powinny charakteryzować się głownie wartościami poznawczymi. Czasem nawet najprostsza gra ma swój potencjał. Najmłodsze dzieci uczą się z nich kojarzenia, kreatywności, strategicznego myślenia, dopasowywania podobnych elementów i nowej wiedzy o świecie, dopasowanej oczywiście do swojego poziomu.

– Gry karciane dla dzieci muszą przyciągać atrakcyjną grafiką. Najmłodsi uwielbiają na przykład postacie z bajek albo z popularnych, młodzieżowych seriali. Zawsze najlepiej sprzedają się te gry, które nawiązują do aktualnie nakręconych filmów lub wydanych książek – mówi przedstawiciel firmy MediaGold, produkującej między innymi gry planszowe i karciane.

Co do zasad karcianej gry dla dzieci i młodzieży, to liczy się kreatywność projektanta. Czasem prosty, ale oryginalny pomysł jest najlepszy. Proste, chwytliwe zasady połączone z atrakcyjną grafiką, to przepis na powodzenie gry karcianej.

Dziecięce i młodzieżowe gry w karty powinny nie tylko bawić, ale również uczyć. Przykładem mogą być takie karcianki, które uczą podstaw obcego języka. W przypadku dzieci, nauka słówek oparta na skojarzeniach z atrakcyjnymi graficznie obrazkami, daje świetne efekty. Bardzo chętnie kupowane są również karty o tematyce geograficznej, za pomocą których nie tylko dzieci mogą przyswajać pewne nowe wiadomości.

Jakie karty chętnie kupują dorośli?

Gry karciane dla dorosłych to nie tylko poważniejsze wersje talii dziecięcych. Dochodzi do tego talia klasyczna, dla niektórych może kojarząca się z hazardem, ale umożliwiająca grę w brydża lub kanastę. Dorosłe osoby również często poszukują interesujących graficznie kart do układania pasjansów.

 Idealne karty dla dorosłych to takie, z których każdy może się czegoś nowego dowiedzieć. Dlatego wciąż rosnące powodzenie mają gry w charakterze teleturniejów i quizów.

Zawsze modne i chętnie kupowane były gry w charakterze flirtu towarzyskiego. Przy takiej zabawie za każdym razem jest sporo śmiechu i pozytywnych emocji.

Jednak najbardziej poszukiwanymi grami karcianymi są te, które swoją tematyką i charakterem są w stanie zintegrować w jedną grupę zarówno dorosłych jak i dzieci. Wtedy gra staje się świetnym, rodzinnym sposobem na wspólne spędzanie wolnego czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here