Jak chronić telefon przed zamoczeniem w wodzie?

0
337
Jak chronić telefon przed zamoczeniem w wodzie?

Nowoczesne smartfony to bardzo delikatne urządzenia, które szybko mogą zostać zniszczone w wyniku zalania. Z tego powodu tak ważne jest dbanie o to, by nie miały kontaktu z wodą. W niektórych sytuacjach takie zdarzenie jest jednak nieuniknione. Jak skutecznie zabezpieczyć swojego smartfona przed uszkodzeniami wynikającymi z dostania się wody do jego wnętrza?

Sposoby na uchronienie smartfona przed zalaniem 

Nowoczesne smartfony łączą w sobie wiele funkcji, dlatego są chętnie zabierane w wiele lokalizacji. Niektóre osoby preferują również długie kąpiele z telefonem, a w takie sytuacji nietrudno o zalanie. Współczesne modele często spełniają odpowiednie normy bezpieczeństwa, które pozwalają na zaklasyfikowanie ich jako wodoodporne. Nie oznacza to jednak, że są one w pełni wodoszczelne, dlatego warto zadbać o dodatkową ochronę.

– Nowoczesne smartfony mogą zostać zanurzone jedynie na konkretną głębokość przez określony czas. W innym wypadku ulegną one uszkodzeniu pomimo faktu, że teoretycznie są wodoodporne. Z tego powodu warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenia, które będą chronić konstrukcję telefonu dłużej i na większych głębokościach – tłumaczy ekspert ze sklepu Nasmartfona.pl oferującego różnego rodzaju etui do telefonów.

Istnieje kilka sposobów na zabezpieczenie smartfona przed zalaniem. Najskuteczniejszym jest unikanie wody, jednak na rynku pojawiają się także produkty zapewniające taką ochronę. Są to specjalne etui wodoszczelne, które sprawdzają się doskonale podczas wypadów na kajak czy aktywności fizycznej w trudnych warunkach.

Czy etui wodoszczelne naprawdę chronią? 

Wodoszczelne etui na smartfona to najpopularniejszy sposób na zabezpieczenie telefonu przed zalaniem. Takie produkty są wykonane z wodoodpornych materiałów i wyposażone w system blokujący, który chroni przed dostaniem się wody do środka. Dobre etui wodoszczelne nie przeszkadzają w korzystaniu ze smartfona – przez przeźroczyste okienko można z powodzeniem wybierać opcje, również na dotykowych ekranach. Większość takich pokrowców ma także dodany uchwyt na smycz, dzięki czemu można przyczepić je do roweru czy plecaka. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które wybierają się na kajaki lub chcą pływać ze smartfonem i boją się, że zgubią go podczas aktywności.

Każde etui wodoszczelne ma nieco inne parametry. Pozwalają one bowiem na zanurzenie smartfona na konkretne głębokości. Z tego powodu w sytuacji, gdy planujesz bardzo wymagające aktywności, konieczne jest dokładne zapoznanie się z wytrzymałością danego modelu. Producenci etui prezentują takie informacje, dlatego wybór jest niezwykle prosty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here