Jak dbać o porządek w domu z czworonogiem?

0
59

Bycie właścicielem czworonoga w domu to ogromna radość i przyjemność, ale także wyzwanie w utrzymaniu porządku. Sierść, brud, zabawki – to wszystko może wpłynąć na komfort mieszkańców, a także ich zdrowie. Jak to wszystko ogarnąć? W tym artykule dowiesz się, jak zadbać o czystość w domu z pupilem oraz co można zyskać, korzystając z usług sprzątających.

Usługi sprzątające

Jeśli brakuje nam czasu lub energii na samodzielne sprzątanie, warto rozważyć skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Jest wiele firm, które oferują usługi sprzątające, począwszy od regularnego sprzątania po jednorazowe, generalne porządki. Ponadto dysponują wydajnym sprzętem, który skutecznie eliminuje sierść i futro z powierzchni dywanów, firanek, zasłon, czy tapicerki meblowej. W ramach dodatkowych usług firmy sprzątające mogą także zaproponować regularne czyszczenie kojca lub legowiska Twojego czworonożnego przyjaciela. Co ważne specjaliści, którzy się tym zajmują, dysponują środkami czystości przyjaznymi dla zwierząt i środowiska.

Czyszczenie łap

Kolejnym istotnym elementem dbania o porządek w domu z czworonogiem jest utrzymanie czystości jego łap. Psy, które chodzą na spacery, mogą przynosić do domu brud, błoto czy piasek. Aby uniknąć roznoszenia tego po całym mieszkaniu, warto nauczyć psa, aby po powrocie ze spaceru czekał na czyszczenie łap przy użyciu mokrej ściereczki lub specjalnych chusteczek nawilżanych.

Neutralizacja zapachów

Zwierzęta mogą wydzielać nieprzyjemne zapachy, które utrudniają utrzymanie porządku w domu. Aby je zneutralizować, warto stosować specjalne środki do usuwania zapachów, które są dostępne w sklepach zoologicznych. Jak zauważa jednak pracownik EPS – firma sprzątająca w Trójmieście: Ekipy sprzątające podczas wykonywania swoich zajęć mogą także używać tego typu środków, które są ekologicznie i przede wszystkim nieszkodliwe dla zwierząt. Z pewnością warto o nie zapytać przedstawiciela firmy.

Aby pozbyć się przykrych zapachów, należy również regularnie wietrzyć pomieszczenia.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeśli chcemy zachować w domu czystość, nie możemy zapomnieć o tym, aby regularnie i dokładnie szczotkować sierść zwierzęcia, aby usunąć martwe włosy i ograniczyć ich rozprzestrzenianie się po domu. Przechowujmy również akcesoria i zabawki pupila w szafkach lub specjalnych pojemnikach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj