Jak dobrać kabinę prysznicową?

0
175
Jak dobrać kabinę prysznicową?

Kabina prysznicowa to obecnie bardzo popularne rozwiązanie nie tylko w małych, ale także większych łazienkach. Jej zaletą jest duża oszczędność wody, ponieważ biorąc prysznic, zużywamy jej nawet trzykrotnie mniej, niż podczas kąpieli w wannie. Kabina prysznicowa powinna nie tylko pasować do aranżacji wnętrza i stylistyki łazienki, ale musi być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru? Podpowiadamy. 

Rodzaje kabin prysznicowych

Wybierając kabinę prysznicową, powinniśmy wiedzieć, czy decydujemy się na montaż brodzika, czy też nie. Obecnie dużą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe typu walk in, gdzie nie montuje się brodzika, ponieważ woda, która spływa spod prysznica, odprowadzana jest dzięki odpływowi liniowemu znajdującemu się w podłodze. To rozwiązanie jednak wymaga odpowiedniej ilości miejsca w posadzce, dlatego w niektórych obiektach nie da się zamontować takiej konstrukcji. W takiej sytuacji warto postawić na kabinę prysznicową dostosowaną do brodzika. 

Wielkość kabiny prysznicowej

Kolejnym aspektem, który należy uwzględnić, dobierając kabinę prysznicową, jest wielkość łazienki. Dobrze jest więc zastanowić się, ile miejsca możemy przeznaczyć na ten element i na tej podstawie dobrać odpowiedni model. Najczęściej wykorzystywane są wersje o wymiarach 90 × 90 cm, jednak znajdziemy również mniejsze kabiny, na przykład 80 × 80 cm, czy 80 × 90 cm. Jeśli jednak dysponujemy dużą przestrzenią i zależy nam na tym, aby kabina była spora i komfortowa w użytkowaniu, możemy sięgnąć nawet po model o wielkości 100 × 100 cm. 

Kształt kabiny prysznicowej

Podczas doboru kabiny prysznicowej, należy zastanowić się, jaki kształt takiej konstrukcji będzie optymalny i pozwoli nam najlepiej wykorzystać przestrzeń w tym pomieszczeniu, a jednocześnie będzie pasował do jego stylistyki. Obecnie dostępne są kabiny prostokątne, okrągłe, półkrągłe, a nawet pięciokątne oraz walk in. 

 Najczęściej jednak wybierane są te pierwsze modele, ze względu na możliwość umiejscowienia ich w rogu, wygodę i funkcjonalność. Kwadratowe zaś mogą nie zapewniać pełnej swobody ruchów podczas prysznica. Z kolei okrągłe modele często są niewygodne dla osób o większej masie ciała. Kabiny prysznicowe typu walk-in są chętnie wybierane zarówno do mniejszych, jak i większych łazienek, a dodatkowo są bardzo komfortowe i sprawdzają się również w domach, w których mieszkają osoby starsze lub niepełnosprawne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here