Jak działają naturalne preparaty antyseptyczne?

0
312
Jak działają naturalne preparaty antyseptyczne?

Preparaty antyseptyczne to środki, które znajdują się w każdym domu. Ich działanie polega na spowalnianiu albo zatrzymaniu rozwoju drobnoustrojów. Można je stosować na zewnętrzną powierzchnię ciała. Zwykle są stosowane do leczenia zainfekowanych ran, otarć czy innych powierzchni skóry szczególnie narażonej na infekcje. Naturalne preparaty antyseptyczne, które większość z nas ma w swojej apteczce, najczęściej powstają na bazie wody utlenionej, preparatów chloru, boru i jodu, alkoholu etylowego czy nafty kosmetycznej. W sklepach z naturalnymi produktami można jednak znaleźć również inne preparaty. Które z nich warto mieć w swoim domu, w czym mogą pomóc i w jaki sposób je stosować?

Jakie preparaty antyseptyczne warto mieć w domu? 

Na rynku pojawia się coraz więcej preparatów antyseptycznych. Obecnie można je znaleźć nie tylko w aptece. O to, które z nich warto mieć w domu i w jakich dolegliwościach pomagają, zapytaliśmy pracownika z internetowego sklepu z probiotykami naturalnymi Energy Poland, który wyjaśnił:

– Jeśli chodzi o produkty antyseptyczne, które mogą się być pomocne dla każdego, to w naszym sklepie można znaleźć kilka pozycji. Pierwszą z nich jest preparat, który przyda się szczególnie w okresie letnim. To spray Tick-a-tack, który chroni przed komarami i kleszczami. Został stworzony na bazie naturalnych olejków, jest delikatny dla skóry i środowiska. Kolejna propozycja to Three kings, czyli spray przydatny w profilaktyce zakażeń infekcyjnych, który wzmacnia odporność. Zawiera kombinację esencji rzadkiego kadzidła, mirry, goździka, cynamonu, eukaliptusa, rozmarynu i cytryny.

Na co jeszcze pomagają preparaty antyseptyczne? 

Możemy wymienić jeszcze wiele dolegliwości, z którymi pomagają sobie poradzić preparaty antyseptyczne. Kolejnym produktem jest Spiron, czyli spray z harmonijnej mieszanki olejków eterycznych, które są połączone z bioinformacją. Można go używać w razie potrzeby odświeżenia/ dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach, w których są duże zgromadzenia albo znajdują się chorzy. Jeśli chodzi o składniki aktywne, które się w nim znajdują, to są to olejki eteryczne: sandałowy, miętowy, z melisy, z kadzidłowca, tujowy czy świerkowy.

Spiron jest odpowiedni w przypadku profilaktyki chorób zakaźnych, dezynfekuje i odświeża powietrze. Oprócz tego uspokaja i pomaga osiągnąć zdrowy sen. Audiron jest z kolei polecany do pielęgnacji uszu, szczególnie w przypadku skłonności do nawracających infekcji. Preparat zawiera między innymi ekstrakt ziołowy z kasztanowca zwyczajnego, bodziszka cuchnącego i babki lancetowatej. Jeśli chodzi o sposób aplikacji tego produktu, to jest on bardzo prosty – należy nanieść 2-3 krople na wacik, a następnie przetrzeć ucho.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here