Uszkodzenie szybki w Twoim iPadzie zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Może ono nieść za sobą spore komplikacje, takie jak chociażby koszty naprawy. W tym artykule dowiesz się jak naprawić szkiełko w Twoim urządzeniu oraz jak dojść do tego co dokładnie uległo uszkodzeniu.
Jak poznać, które komponenty iPada są zepsute?
Wyświetlacze iPada firmy Apple są budowane w różny sposób w różnych generacjach. Starsze iPady i iPady Minis mają montaż szkła i digitizera (odpowiedzialnego za czułość na dotyk) oraz osobny wyświetlacz LCD pod spodem. Nowsze generacje iPada i iPada Pro są wyposażone w topione szkło, digitizer i wyświetlacz LCD lub OLED, podobnie jak nowsze iPhone’y. Jeśli szkło na ekranie jest rozbite, ale nadal możesz uzyskać wyraźny obraz, prawdopodobnie uszkodzony jest tylko zespół szkło/digital, a ekran LCD jest nienaruszony. Jeśli tak jest i posiadasz jedną ze starszych generacji iPada, to masz szczęście, ponieważ górną warstwę szkła / digi można wymienić bez naruszania panelu LCD pod spodem. Jeśli posiadasz jedną z nowszych generacji iPada, musisz wymienić cały zespół stopiony, niezależnie od tego, które elementy ekranu są uszkodzone. To oczywiście sprawia, że naprawa nowszych wersji jest znacznie bardziej kosztowna.
Jak naprawić szkiełko w iPadzie?
Pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy masz do czynienia z pękniętym lub zepsutym ekranem iPada, jest sprawdzenie, co serwis iPad Warszawa może zrobić i ile będzie wynosił koszt naprawy Twojego sprzętu. To, jak drogie będą naprawy, zależy od modelu iPada chyba że jesteś na tyle przewidywalny, aby kupić przedłużoną dwuletnią gwarancję AppleCare Plus (wymiana szybki ipad kosztuje około 700zł w podstawowym modelu). Co ciekawe po wysłaniu uszkodzonego tabletu do firmy Apple w celu naprawy, wysłanie tymczasowego zamiennika może zająć firmie od trzech do pięciu dni roboczych. Jeśli chcesz, aby firma Apple naprawiła uszkodzony tablet, możesz złożyć wniosek o naprawę bezpośrednio ze strony internetowej Apple. Jeśli sam zdecydujesz się naprawę iPada to powinieneś uwzględnić kilka ważnych rzeczy. Jeśli kupujesz gotowy zestaw do naprawy ekranu, upewnij się, że jest on przeznaczony do naprawianego urządzenia. Jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich i nie wszystkie urządzenia mają dostępne zestawy naprawcze. Sprawdź też, czy uszkodzona została górna warstwa szkła, czy też nie zniszczono mechanizmu dotykowego lub wyświetlacza LCD. To są odrębne kategorie uszkodzeń. Nie zapomnij, także o ochronie oczu podczas pracy używając specjalnych okularów ochronnych. Nie spiesz się też podczas całego procesu, ponieważ to może tylko zadziałać na Twoją niekorzyść.