Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

0
248
Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Kiedy chcemy sprzedać mieszkanie powinniśmy cały proces dobrze przygotować. Zakup mieszkania to zwykle decyzja, którą klient podejmuje raz, maksymalnie dwa razy w życiu. Jeśli chcemy sprawnie sprzedać mieszkanie, warto popracować nad kilkoma elementami, które mogą w sposób bezpośredni wpłynąć na zainteresowanie potencjalnych Klientów.

Na co zwrócić uwagę?

Chcąc sprawnie i szybko sprzedać mieszkanie, powinniśmy spojrzeć realnie – czy sami podjęlibyśmy decyzję o zakupie, widząc je w obecnym stanie. Jeśli odpowiedź jest negatywna to znak, że warto włożyć trochę pracy w to, by osiągnąć pożądany efekt. Tym efektem będzie błysk w oku potencjalnego Klienta, któremu pokażemy mieszkanie.

Przy transakcji sprzedaży nieruchomości warto skorzystać z usług renomowanej agencji na przykład biura Expander

Czym zająć się w pierwszej kolejności?

Jeśli mieszkanie wymaga generalnego remontu, sprzedanie go z zadowalającym zyskiem może być pracochłonne. Mamy w perspektywie szansę na sprzedaż za wysoką cenę, warto więc podjąć wyzwanie. Jeśli mieszkanie wymaga jedynie drobnych poprawek, skupmy się na tym, by zebrać wszystkie możliwe dane – co możemy w mieszkaniu poprawić, by zwiększyć jego atrakcyjność. Najlepiej przygotować sobie listę, która będzie dla nas wyznacznikiem:

  • Czy należy odmalować całe mieszkanie, czy tylko niektóre pomieszczenia;
  • Jaki jest stan okien i drzwi – czy wymagają odnowienia lub wymiany;
  • Czy płytki i armatura w łazience wymagają wymiany;
  • Jak prezentuje się kuchnia – czy należy wymienić sprzęty lub odnowić fronty zabudowy;
  • Czy meble i sprzęty w pokojach są w dobrym stanie – czy wymagają wymiany, naprawy, renowacji;
  • Czy całościowy wystrój wnętrza oraz oświetlenie jest dostatecznie atrakcyjne, czy też należy coś wymienić lub uzupełnić;
  • Balkon lub taras – zadbajmy o jego atrakcyjność, nawet jeśli do tej pory z niego nie korzystaliśmy;
  • Korytarze i hole – czy ich funkcjonalność jest dostatecznie podkreślona – może istnieją wnęki, które można korzystnie zagospodarować;

Każdy, kto sprzedaje nieruchomość powinien podejść do tematu szczegółowo, aby niczego nie pominąć. Potencjalnego nabywcę może czasem przekonać lub zniechęcić jeden element. Dlatego warto dokładnie pochylić się nad procesem przygotowania mieszkania do sprzedaży.

Dobre zdjęcia to dobra reklama

Gdy mieszkanie jest dobrze przygotowane do sprzedaży połowę pracy mamy już za sobą. Ale to nie koniec – aby zwiększyć dostęp do naszej oferty, w przygotowanym, wysprzątanym i błyszczącym mieszkaniu powinniśmy wykonać dobre zdjęcia, które najdokładniej pokażą wszystkie atuty naszego mieszkania w ogłoszeniach, jakie zamieścimy w serwisach internetowych. Ciekawe fotografie zachęcą przyszłych nabywców do umówienia się na spotkanie i oglądanie mieszkania.

Jeśli zależy nam na uzyskaniu wyższej ceny sprzedaży, powinniśmy postarać się uatrakcyjnić mieszkanie poprzez odświeżenie i uzupełnienie lub wymianę wyposażenia. Zainwestowanie dodatkowych środków w odnowienie mieszkania z pewnością się opłaci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here