Jak przygotować wózek do jesienno-zimowych spacerów z maluszkiem?

0
888
Zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki: na co zwrócić uwagę?

Lekarze podkreślają, że z małymi dziećmi trzeba spacerować o każdej porze roku, aby zapewnić im odporność. Kiedy nastają chłody śpiworek do wózka i inne akcesoria to absolutne minimum, aby zapewnić maluszkowi komfort cieplny. O czym jeszcze nie można zapominać?

Akcesoria niezbędne na spacerze z wózkiem

 Zwykle wyjście z maluszkiem na dłuższy spacer to cała wyprawa, do której należy się odpowiednio przygotować. Jeśli rodzic zapomni o czymś ważnym, na spacerze może spotkać go przykra niespodzianka.

Co przyda się w torbie od wózka?

  • Smoczek,
  • butelka z wodą lub mlekiem,
  • pieluszki jednorazowe,
  • pieluszka bambusowa,
  • nawilżane chusteczki,
  • płyn antybakteryjny do rąk,
  • kocyk.

Powyższe akcesoria powinny znajdować się w wózku praktycznie przez cały rok. Pogoda bywa bowiem zmienna i nawet latem lekki kocyk może okazać się przydatny. W każdej chwili maluszek może również załatwić się lub zrobić głodny. Jeśli rodzic jest zabezpieczony na takie ewentualności, może śmiało udać się nawet na dłuższy spacer.

Śpiworek do wózka i ciepły koc

Bardzo istotne jest zapewnienie dziecku komfortu cieplnego. Nie wolno dopuścić do wychłodzenia maluszka, ale nie powinien on również być przegrzewany. Rolą rodzica jest odpowiednie dopasowanie nakrycia, które będzie adekwatne do panujących na zewnątrz warunków. Idealnym rozwiązaniem jest rozpinany śpiworek do wózka, który można zapinać i rozpinać w razie potrzeby. Dziecko nie jest więc niepotrzebnie przegrzewane, jeżeli nie ma takiej konieczności. Śpiworki dostępne są w różnych parametrach, odpowiadających za poziom komfortu cieplnego. Niektóre z nich są też nieprzemakalne. Najlepiej wybrać taki śpiworek do wózka, który będzie pasował do wózka spacerowego, z którego korzysta się nawet przez kilka sezonów. Wiele wózków posiada dziś również zabezpieczenie, które montuje się, jeśli warunki pogodowe tego wymagają.

Jeżeli jesień lub zima nie są zbyt intensywne, wówczas nie ma konieczności ubierania dziecka w śpiworek. Wystarczającym rozwiązaniem jest po prostu kocyk lub kołderka. Dzisiaj bardzo dużą popularnością cieszą się kocyki z miękkiego polaru, które są bardzo miłe dla dzieci, a jednocześnie leciutkie i cieplutkie.

Akcesoria niezbędne rodzicom podczas spacerów

Wielu rodziców zapomina o swoich własnych potrzebach, kiedy pakują torbę na spacer z wózkiem. Jest to błędem, ponieważ taki spacer często może trwać długo. Warto więc pamiętać o tym, aby mieć przy sobie chusteczki higieniczne, wodę do picia, drobne pieniądze, okulary przeciwsłoneczne, czy książkę. Jeśli dziecko uśnie, można wygodnie usiąść na ławce w parku i czytać, albo rozmawiać z innymi spacerującymi rodzicami. Dobrze jest też pomyśleć o małej przekąsce, która nie dopuści do spadku cukru. Powinny o tym pamiętać szczególnie młode mamy, u których takie wahania zdarzają się często i są niebezpieczne. Mając przy sobie niezbędne akcesoria można śmiało wyruszać w drogę z maleństwem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj