Jak ułatwić sobie częste mycie rąk w dobie pandemii?

0
647
Jak ułatwić sobie częste mycie rąk w dobie pandemii?

W roku 2020 szczegółowe instrukcje dotyczące higienicznego, długiego mycia rąk przestały być domeną zakładów kosmetycznych czy medycznych, a stały się codziennością, z którą każdy z nas musi się liczyć. Bywa to uciążliwe, jednak dzięki pomysłowości firm wytwarzających akcesoria łazienkowe na rynku pojawiły się produkty, które nam to ułatwiają.

Częste mycie rąk – komfortowe czy nie?

Konieczność częstego mycia rąk ma niewątpliwie swoje plusy – statystyki z 2020 pokazują, że dzięki takim przyzwyczajeniom znacznie zmniejszyła się zapadalność na tzw. choroby brudnych rąk, zwłaszcza wśród dzieci. Nowoczesne dozowniki do mydła możemy z łatwością obsłużyć, naciskając na rączkę podajnika łokciem w ubraniu, co zabezpiecza nas przed kontaktem z niezdezynfekowaną powierzchnią.

Z drugiej strony musimy oczywiście dużo bardziej zadbać o pielęgnację skóry dłoni, zwłaszcza jeśli stosujemy też często środki dezynfekcyjne do rąk oparte na alkoholu. Dlatego też inwestycja w krem do rąk z wyższej półki, oparty na naturalnych olejach, maśle shea czy kakaowym, może okazać się niezbędna.

Dozowniki do mydła – higiena rąk na 100%!

Uwaga, jaką obecnie poświęcamy częstemu i bezpiecznemu myciu rąk, przyniosła ze sobą także kilka nieuniknionych problemów do rozwiązania. Jednym z nich jest choćby pytanie, jak w bezpieczny sposób korzystać z mydła w miejscach publicznych – w zakładzie pracy, hotelu czy restauracji? Warto tu podkreślić, że jedynym naprawdę komfortowym rozwiązaniem są tu dozowniki do mydła w płynie.

Przydadzą się one w każdym zakładzie pracy, ale mogą też znacznie ułatwić mycie rąk w warunkach domowych. Pamiętajmy, że używanie mydła w kostce przez kilka lub nawet kilkanaście osób to niedopuszczalna sytuacja. W ten sposób tylko przekazalibyśmy sobie nawzajem bakterie i wirusy, znajdujące się na naszej skórze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj