Jak wygląda kopanie bitcoina/kryptowalut?

0
176
Jak wygląda kopanie bitcoina/kryptowalut?

Kiedy ktoś mówi o wydobywaniu kryptowalut, zwykle przywołuje obrazy komputerowych geniuszy spędzających noce na obliczaniu problemów numerycznych w celu uzyskania cyfrowej nagrody. Jeśli tak właśnie myślisz o górnictwie, to mamy dla Ciebie złą wiadomość… nie tak wygląda górnictwo kryptowalutowe. Dzisiejsi górnicy to specjaliści, którzy potrafią z dużym prawdopodobieństwem znaleźć nowe bloki i jednocześnie zwiększyć bezpieczeństwo sieci.

Jak wygląda wydobywanie kryptowalut?

Zaczniemy od podstaw. Górnictwo to proces, w którym transakcje kryptowalutowe są weryfikowane i dodawane do blockchaina. Ponieważ tworzenie nowych bloków jest tym, co tworzy nową walutę, można powiedzieć, że górnictwo jest tym, jak powstają nowe cyfrowe pieniądze. Aby skutecznie wydobywać, musisz mieć komputer o dużej mocy obliczeniowej, wraz z kilkoma innymi elementami sprzętu. Platformy wydobywcze są zaprojektowane z kilkoma układami GPU, które są superwydajne w wykonywaniu obliczeń matematycznych potrzebnych do weryfikacji sieci. Układy GPU są zaprojektowane do obsługi dużych ilości obliczeń, przy czym pojedyncza karta jest w stanie obliczyć miliony haseł na sekundę.

Jak działa wydobywanie kryptowalut?

Wydobywanie kryptowalut działa poprzez połączenie komputerów w celu rozwiązania złożonych problemów matematycznych, aby stworzyć nowe bloki na blockchainie. Kiedy użytkownik wysyła transakcję na blockchainie, zostaje ona rozesłana do wszystkich komputerów w sieci. Chodzi o to, że transakcja jest weryfikowana przez wszystkich użytkowników w sieci. Ten proces weryfikacji nazywany jest wydobywaniem i wykorzystuje procesory komputerowe i/lub układy GPU do rozwiązywania niezwykle złożonych zagadek matematycznych.

Zagadki te wymagają dużej mocy obliczeniowej, dlatego tylko komputery z wysokiej klasy układami graficznymi mają możliwość wydobycia. Komputer następnie weryfikuje transakcję i dodaje ją do łańcucha bloków. Proces ten nazywany jest wydobywaniem, ponieważ komputer jest nagradzany pewną liczbą monet za rozwiązanie problemu matematycznego. Im bardziej skomplikowana jest zagadka, tym więcej monet może zarobić użytkownik.

Zapraszamy do sprawdzenia Crypto Engine opinie

3 najczęstsze typy górników kryptowalut: Producenci, Portfele i Złodzieje.

  • Producenci: – Ten typ górnika produkuje nowe monety jako nagrodę za weryfikację transakcji. Są właścicielami sprzętu górniczego, który rozwiązuje równania i są opłacani nowymi monetami.
  • Portfele: – Górnicy portfeli to zwykli użytkownicy, którzy udostępniają swoją moc obliczeniową, aby zarabiać monety poprzez weryfikację transakcji. W takich przypadkach transakcji są weryfikowane przez pule górnicze, a użytkownicy dzielą się nagrodami.
  • Złodzieje: – Haker może użyć swojego komputera do ataku na sieć i nielegalnego wydobycia monet. Nazywa się to atakiem 51%, gdzie atakujący przejmuje kontrolę nad ponad 51% sieci.

Dlaczego wydobywanie kryptowalut jest ważne?

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, wzrosła również liczba złośliwych prób czerpania zysków z tej technologii. W związku z tym górnictwo zapewnia sposób na ochronę systemu przed atakami. Faktem jest, że blockchain nie może zostać zhakowany. Ale można go spowolnić. W rezultacie atakujący mogą wykorzystać swoją moc obliczeniową do spowolnienia sieci i uzyskania nad nią kontroli. Górnictwo zapewnia ludziom sposób na zarabianie kryptowalut w nagrodę za pomoc w utrzymaniu sieci w bezpieczeństwie przed atakami. Chociaż nie ma pewnego sposobu na całkowitą ochronę systemu przed atakiem, istnieją kroki, które można podjąć, aby zminimalizować ryzyko.

Kluczowe rzeczy do rozważenia przed rozpoczęciem wydobycia

  • Górnictwo w pojedynkę może zająć Ci tyle lat, aby wydobyć jedną monetę, że stracisz zainteresowanie do czasu, gdy będzie ona w końcu Twoja. To dlatego wiele osób decyduje się na łączenie swoich zasobów razem, aby zwiększyć ilość monet, które zarabiają.
  • Rozważania dotyczące energii elektrycznej: – Szacuje się, że wydobycie jednego Bitcoina zużywa tyle energii elektrycznej, ile przeciętne gospodarstwo domowe zużywa w ciągu roku. Oznacza to, że wydobycie może szybko stać się bardzo drogie, zwłaszcza jeśli twoje wysiłki górnicze nie produkują wystarczająco dużo monet, aby pokryć koszty energii elektrycznej.
  • Rentowność: – Górnictwo nie jest opłacalne dla każdego. W rzeczywistości niektóre kryptowaluty są zaprojektowane tak, aby były niezwykle trudne do wydobycia i zostały zaprojektowane tak, aby były bardziej opłacalne dla ludzi, którzy stworzyli monetę.

Podsumowanie

Wydobywanie kryptowalut to proces, w którym tworzone są nowe monety i weryfikowany jest blockchain. Górnictwo wykorzystuje komputery do rozwiązywania złożonych zagadek matematycznych, a w zamian nagradza użytkowników monetami. Aby skutecznie wydobywać, musisz kupić sprzęt górniczy lub dołączyć do puli górniczej i mieć szybkie połączenie internetowe. Biorąc to wszystko pod uwagę, górnictwo jest złożonym procesem, który wymaga dużo czasu i przygotowania, ale jest to świetny sposób na zarabianie kryptowalut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here