Jak wygląda produkcja ślimaków ustalających?

0
357
Jak wygląda produkcja ślimaków ustalających?

Podstawą funkcjonowania fabryk są linie produkcyjne. To od sprawności ich działania zależy efektywność produkcji, a tym samym również i zyski przedsiębiorstwa. Nie dziwi więc fakt, że dokłada się wszelkich starań, aby na bieżąco udoskonalać ich konstrukcje, przekłada się to bowiem na płynność działania. Jednym z ważniejszych elementów ich oprzyrządowania są ślimaki ustalające. Jak wygląda ich produkcja?

Ślimaki ustalające – co to takiego?

Ślimaki ustalające to podstawowy element oprzyrządowania linii rozlewniczych. Kierują one ruchem butelek w rozlewniach, pozwalając na ich szybkie napełnianie, zamykanie oraz etykietowanie. Ślimaki są podstawą prawidłowego działania linii produkcyjnych i gwarantują sprawny transport wewnętrzny. Kierują one zarówno ruchem butelek szklanych, ale również butelek plastikowych (PET), metalowych puszek lub słoików różnej wielkości, wyjaśnia przedstawiciel firmy Cmplast.

Trudno sobie zatem wyobrazić funkcjonowanie linii rozlewniczych bez zastosowania ślimaków ustalających. Niezwykle istotną kwestią jest w ich przypadku możliwość właściwej współpracy ze sobą na wszystkich poziomach produkcji. Dobór odpowiednich ślimaków do konkretnych działań, a także możliwość połączenia różnych rodzajów ślimaków ustalających zapewnia płynne działanie linii rozlewniczych, a także pozwala na podniesienie efektywności zarządzania i organizacji na rozlewni.

Jak wygląda toczenie ślimaków ustalających?

Ślimaki ustalające powstają w procesie obróbki skrawaniem. Jako że mają one obłe kształty, do ich produkcji wykorzystywane jest tokarka, bowiem wynikiem jej pracy jest powstanie elementów cylindrycznych lub stożkowych. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość firm produkuje ślimaki ustalające z wykorzystaniem toczenia CNC. Sterowanie numeryczne pozwala bowiem na osiągnięcie dużej precyzji, a także przyczynia się do oszczędności materiału. 

Toczenie ślimaków ustalających opiera się na obróbce powierzchni zewnętrznych komponentu. Polega ono na kształtowaniu uzębienia, a wykonywane może być przy pomocy dwóch metod – obwiedniowej lub kształtowej w zależności od wymagań technicznych i potrzeb klienta. Elementami wykorzystywanymi podczas toczenia ślimaków są m.in. odpowiednie dobrane noże, które różnią się od siebie specyfikacją i możliwościami. Dzięki temu można dokładnie dopasować rodzaj ślimaków do specyfiki urządzeń.

Ślimaki ustalające to niezbędny element linii rozlewniczych. Dzięki toczeniu CNC otrzymują one pożądane kształty, które charakteryzują się dużą precyzją, co ma bezpośrednie przełożenie na sprawność działania rozlewni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj