Jak wykonać backup danych w telefonie służbowym?

0
642
Jak wykonać backup danych w telefonie służbowym?

Backup danych w telefonie służbowym opiera się na tworzeniu kopii zapasowej informacji, które zawiera smartfon. Dzięki temu w przypadku uszkodzenia telefonu, warunki pogodowe czy awarię systemu, najważniejsze wiadomości nie ulegną zniszczeniu. Backup danych w telefonie służbowym można wykonać na kilka sposobów.

Sposoby na backup danych w telefonie służbowym

Istnieje kilka rozwiązań, które pozwolą uchronić dane przed trwałym uszkodzeniem lub bezpowrotnym utraceniem. Pierwszym z nich jest zainstalowanie oprogramowania, które będzie tworzyć automatyczną kopię zapasową na wybranym serwerze. Dzięki niej można w pełni zautomatyzować backup i nie zapisywać kopii informacji ręcznie, co grozi na przykład tym, że można zapomnieć o niektórych z nich. Dane, takie jak lista kontaktów i SMS-y, będą automatycznie kopiowane na bezpieczne i stabilne serwery.

Bezpieczeństwo danych w telefonie służbowym – dlaczego backup danych dla firm jest potrzebny?

Backup danych dla firm jest potrzebny z wielu powodów. Najczęściej na telefonie służbowym znajdują się ważne pliki firmowe i wiadomości oraz kontakty do klientów i kontrahentów, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Dane wrażliwe i osobowe oraz kluczowe dla firmy informacje muszą być zabezpieczone, a w razie ich utraty lub zniszczenia, kopia zapasowa pozwoli szybko je odzyskać.

Personel firmy często wykonuje swoje obowiązki w terenie. Nie zawsze jest to spowodowane wytycznymi pracodawcy. Użytkownik telefonu może chcieć sprawdzić stan swojego konta lub zalogować się na chmurę, żeby sprawdzić wytyczne do nowego zlecenia. Jeżeli zrobi to poprzez otwartą sieć Wi-Fi, na przykład w kawiarni lub na przystanku autobusowym, może to grozić kradzieżą danych logowania i przejęciem telefonu. To niebezpieczna sytuacja. Dlatego tak ważny jest regularnie wykonywany backup danych dla firm.

Backup dla firm – zabezpiecz firmowe informacje

Backup danych dla firm może zapewnić dobre Data Center, czyli miejsce, gdzie w profesjonalny sposób przechowuje się wartościowe i poufne informacje. Oferta dla przedsiębiorstw obejmuje fachowe zabezpieczenia oraz aplikacje, z których można korzystać, aby dostać się do chmury z informacjami lub wykonać backup danych.

W Polsce jest wiele firm, które oferują przechowywanie danych oraz dostęp do Data Center. Backup danych dla firm powinien być powierzony rzetelnemu dostawcy. Wybierając tę usługę, warto zapoznać się z ofertą INEA. Firma ma zróżnicowaną ofertę, którą można dostosować do własnych potrzeb. Przed wysłaniem na serwer do bezpiecznego Data Center, wszystkie dane są szyfrowane. Firma ma możliwość zwiększania pakietu backupowanych danych w każdej chwili, posiada również dostęp do danych z każdego miejsca na świecie oraz w dowolnym momencie. Wybór usługi Backupu w zewnętrznym centrum przetwarzania danych to pewność, że dane są przechowywane zgodnie z zasadami RODO, ale również chronione przed utratą lub zniszczeniem.

Pakiet usług backupu danych dla firm i ich telefonów służbowych obejmuje świadczenia takie jak m.in. szyfrowanie wiadomości jeszcze przed wysłaniem algorytmem AES 256 czy szyfrowanie połączeń protokołem SSL. Twoje dane będą umieszczone w Data Center, które posiada standard Tier III. Dzięki tym cechom INEA jest jednym z najczęściej wybieranych dostawców usług biznesowych i oferuje najpewniejszy backup danych dla firm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here