Jak zlikwidować wilgoć w budynku?

0
760
Jak zlikwidować wilgoć w budynku?

Zmagasz się w problemem wilgoci w swoim domu? Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to dość uciążliwa kwestia. Jednak musisz wiedzieć, że istnieje kilka sprawdzonych sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Jak zapobiegać zawilgoceniu?

Przede wszystkim zawsze konieczne jest by zlikwidować powód zawilgocenia. Dopiero wtedy można przystąpić do usuwania jej ze wiekowego domu. Zawsze jednak będzie się to wiązało z zabiegami technicznymi i wydatkami. Ich nakład wiązać się będzie z skalą problemu zawilgocenia oraz kondycji budynku. Wśród głównych przyczyn tworzenia się jej w domach można rozpoznać:

  • źle wykonaną izolację cieplną lub brak ocieplenia,
  • słabość ochrony przeciwwodnej fundamentów.
  • brak membrany oddzielającej rudymenty od ścian
  • brak wentylacji powietrza lub niewystarczająca jej wydajność
  • przeciekanie pokrycia dachowego
  • zalewanie ścian wodami deszczowymi
  • brak ogrzewania

Jeżeli powodem wilgoci jest przeciekający dach, należy go uszczelnić. kiedy mamy do czynienia z zawilgoceniem pochodzącym od ścian, konieczne będzie wykonanie, oczyszczenie lub wymiana orynnowania i odprowadzenie wody deszczowej z dala od obiektu za pomocą rur spustowych i drenażowych.

Skuteczne sposoby na zawilgocenie

Woda pochodząca z terenu jest zagadnieniem wymagającym poważnych inwestycji w istniejący dom. Wymagane będzie stworzenie przekładki poziomej, w formie tak zwanej „podcinki”, albo nieco droższej, ale prostszej metody – iniekcji mikrokrystalicznej. Zasadne też będzie zlikwidowanie zastanych posadzek, zrobienie świeżych podkładów podpodłogowych, izolacji przeciwwodnych i nowych podłóg. Także w kwestii fundamentowania może okazać się konieczne wykonanie wypełnień i wykonanie izolacji.

Czasami w starych chatach wystarczy odtworzenie działającej wymiany powietrza i problem wilgoci, jeśli nie jest mocno zaawansowany, powinien ustąpić.

Po wyeliminowaniu źródła zawilgocenia (jeśli łączy się z zagrzybieniem i zniszczeniem ścianek lub boazerii), należy je skuć i dokonać odkażania z wykorzystaniem środków grzybobójczych i, ewentualnie, ozonowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj