Jaki samochód do miasta wybrać?

0
468
Jaki samochód do miasta wybrać?

Podróże po mieście potrafią być nie mniej wymagające niż wyjazdy w dłuższe trasy. Dlatego też warto wybrać odpowiedni model pojazdu, który sprawi że zachowamy pełen komfort, a także bezpieczeństwo w podróży!

Miejskie wyzwania dla kierowców

Podróże po mieście potrafią być nie lada wyzwaniem dla kierowców. Choć odległości do pokonania nawet w największych polskich miastach nie są wielkie i z reguły nie przekraczają kilkunastu kilometrów, to ruch uliczny oraz światła sprawiają, że podróż potrafi zajmować wiele czasu. Gdy dodamy do tego także utrudnione parkowanie związane z małą ilością miejsca przeznaczoną do tego celu i dużą ilością chętnych na pozostawienie auta – wychodzi na to, że potrzebujemy swego rodzaju samochodowego cudu, który będzie charakteryzował się niskim spalaniem, a przy tym dużą ilością miejsca wewnątrz i kompaktowym wymiarem z zewnątrz, by umożliwiał on łatwe parkowanie. Brzmi skomplikowanie, ale czy jest tak w rzeczywistości?

Jaki rozmiar auta?

Jak wspominaliśmy, wielkość auta ma duże znaczenie podczas jazdy po mieście. Choć jadąc ulicą możemy nie zauważyć dużej różnicy pomiędzy kompaktową Toyotą Yaris a zdecydowanie większym BMW E53, to już podczas parkowania to pierwsze wygrywa w przedbiegach. Musimy zatem znaleźć optimum pomiędzy ilością powierzchni w środku a rozmiarem pojazdu na zewnątrz – tak, by z jednej strony kierowca i pasażerowie mogli podróżować wygodnie, ale z drugiej – by poruszanie się po mieście, a przede wszystkim parkowanie, było jak najwygodniejsze. Dobrym rozwiązaniem przed zakupem własnego pojazdu może być wypożyczalnia samochodów: to miejsce, gdzie znajdziemy wiele typów aut, co pozwoli na wygodne przetestowanie rozważanych opcji nie w warunkach jazdy próbnej ze sprzedawcą czy poprzednim właścicielem samochodu na miejscu pasażera, ale w sposób rzeczywisty – np. z dzieckiem w foteliku czy w towarzystwie wszystkim członków rodziny.

Spalanie ma znaczenie

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest także oczywiście spalanie. Choć powinno ono być jak najniższe (zwłaszcza biorąc pod uwagę poranne i popołudniowe korki!) – nie możemy na jego rzecz zrezygnować z optymalnej powierzchni wewnątrz pojazdu.

Przykładowe modele, które warto rozważyć

Wiemy już, na co zwrócić uwagę, wybierając auto miejskie. Jednak jakie dokładnie modele pojazdów warto rozważyć, by zachować pełen komfort podczas podróży?

Dobrym wyborem jest chociażby wspomniana wyżej Toyota Yaris. Nowoczesna i niewielka, świetnie radzi sobie na miejskich drogach i mieści się także w ciasnych miejscach parkingowych. Równie dobrymi wyborami mogą okazać się Renault Clio, Skoda Fabia czy Fiat 500e. To jedynie przykłady – niejedna wypożyczalnia samochodów ma do zaoferowania zdecydowanie więcej godnych uwagi modeli pojazdów!

Wybór samochodu miejskiego to duże wyzwanie. Z jednej strony taki pojazd powinien charakteryzować się jak najniższym spalaniem, ale z drugiej – dobrze by oferował udogodnienia dla podróżujących, a także optymalną ilość miejsca. Bez względu na to, czy chcemy wypożyczyć pojazd, czy zakupić go na własny użytek – warto dokładnie zastanowić się nad wyborem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj