Jaki serwer www wybrać?

0
210
Jaki serwer www wybrać?

Serwery wirtualne sprawdzają się zarówno, jako miejsce dla stron www, jak i skrzynek e-mail, a także w wielu innych zastosowaniach związanych z usługami sieciowymi. Dla e-biznesu są wręcz niezastąpione. Czym jeszcze charakteryzuje się serwer www?

Rodzaje hostingu

Usługa hostingu związana jest z udostępnieniem klientowi przez firmę hostingową powierzchni na dyskach serwera, a także procesora i pamięci RAM, wraz z zapewnieniem obsługi oraz bezpieczeństwa. Dzięki temu strony lub sklepy internetowe, poczta e-mail oraz inne usługi sieciowe mogą działać z dostępnością 24/7 przez cały rok.

Hosting www charakteryzuje się przystępną ceną, ale też koniecznością współdzielenia zasobów z pozostałymi usługobiorcami. Użytkownicy mają do dyspozycji spersonalizowane środowisko, które mogą skonfigurować zgodnie z potrzebami lub zlecić wykonanie tej usługi administratorom.

Lepsze parametry mają serwery VPS (Virtual Private Server). Także i w tym przypadku zasoby są dzielone, ale zyskujesz większą przestrzeń dyskową oraz gwarantowaną ilość zasobów sprzętowych. Zasoby serwera są bowiem rozdzielane pomiędzy wszystkich użytkowników i nie istnieje ryzyko jego przeciążenia przez jednego lub kilku klientów. Pozwala to m.in. na odizolowanie od siebie aplikacji w ramach jednego hostingu. Z serwerów VPS z powodzeniem korzystają firmy e-commerce, serwisy internetowe, gamingowcy, a nawet instytucje finansowe.

Jeszcze większe możliwości daje serwer dedykowany, który jest szczególnie polecany do rozbudowanych projektów internetowych. Użytkownikiem jego zasobów jest tylko jedna osoba. Możesz więc w pełni wykorzystać pojemność dysku, moc obliczeniową procesora i pamięć RAM. Takie rozwiązanie wykorzystują m.in. radia i telewizje internetowe, dostawcy poczty elektronicznej, aplikacji internetowych czy duże sklepy online.

Zalety serwerów www

Oprócz przechowywania plików czy aplikacji serwer www daje Ci wiele możliwości działania. W domeny.pl gwarantujemy naszym klientom m.in.:

  • transfer i przesyłanie danych bez limitu,
  • najnowszą wersję PHP,
  • autoinstalator aplikacji (WordPress, Joomla!, Moodle),
  • wybór bezpłatnej domeny wraz z roczną rejestracją,
  • pakiet z certyfikatem SSL.

Sprawnie działający serwer www, jak w przypadku naszej oferty to sposób na zbudowanie dobrych relacji z klientami Twojej firmy oraz pozyskanie nowych, nie tylko w kraju. Do dyspozycji masz także domeny międzynarodowe. Z kolei skorzystanie z pakietu z certyfikatem SSL uwiarygodni Twoją witrynę. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here