Jakie są pojemności perfum nalewanych?

0
318
Jakie są pojemności perfum nalewanych?

Perfumy towarzyszą ludzkości od wieków – zarówno kobiety, jak i mężczyźni lubią dobrze pachnieć i cenią intrygujący, przyjemny zapach u innych osób. Ulubione aromaty dodają nam pewności siebie, poprawiają nastrój i stanowią dopełnienie codziennych i wieczorowych stylizacji. Markowe perfumy są drogie i nie każdy może lub chce sobie na nie pozwolić. Alternatywa to zapachy nalewane, dostępne w różnych pojemnościach i bardzo przystępnych cenach.

Czym są perfumy lane? 

Perfumy lane są odpowiednikami markowych, kultowych już zapachów. Komponuje się je tak, by były maksymalnie zbliżone do oryginału, a przy tym równie trwałe. Ich największą zaletą jest atrakcyjna cena – nawet kilkanaście razy niższa od oryginalnych perfum. Skąd ta różnica? Otóż na wysokie koszty markowych zapachów wpływają drogie działania marketingowe, często reklama z udziałem największych gwiazd kina czy estrady, oraz otoczka wizualna, w tym flakony, które często przypominają małe dzieła sztuki. Perfumy nalewane to sam zapach – ale o to przecież chodzi, prawda?

Flakony o jakiej pojemności znajdziemy w rozlewniach perfum? 

Rozlewnie zapachów i producenci tańszych odpowiedników markowych perfum oferują zwykle kilka rodzajów flakonów o różnych pojemnościach: małe, średnie i duże. Popularny sklep internetowy Fabryka Zapachu oferuje francuskie perfumy lane w trzech standardowych pojemnościach: 30, 50 i 100 mililitrów. Takie zróżnicowanie pozwala na wybór flakonu najlepiej odpowiadającego naszym potrzebom. Warto przy tym zauważyć, że im większa buteleczka, tym niższa cena za mililitr zapachu.

Najmniejsze dostępne perfumy lane, w flakonach o pojemności poniżej 35 ml, określa się mianem perfumetek. Są bardzo przydatne na co dzień i w podróży, ponieważ z łatwością zmieszczą się w nawet najmniejszej torebce czy kieszeni. Najczęściej wybierane są perfumy w buteleczkach o średniej pojemności około 50 ml, z kolei największe flakony wypadają najkorzystniej, jeśli chodzi o koszty.

Małe czy duże – jakie perfumy wybierać? 

Wybór pojemności kupowanych perfum zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, jak często zamierzamy ich używać – niektóre zapachy lubimy „nosić” na co dzień, inne tylko na specjalne okazje. Małe, poręczne flakoniki będą doskonałe podczas wyjazdów i dla osób, które lubią zmieniać zapachy, kolekcjonować je i dobierać w zależności od pory dnia czy nastroju. Średnie buteleczki to świetny pomysł na prezent, będą również odpowiednie, jeśli używamy kilku różnych zapachów. Z kolei największe pojemności stworzono z myślą o osobach, które są wierne jednemu zapachowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here