Jakie zioła na nerwy?

0
276

Nasze codzienne życie pędzi jak Formuła 1. Często się stresujemy i popadamy w skrajne emocje. Wiemy, że to szkodzi naszemu zdrowiu fizycznemu i psychicznemu, ale mimo wszystko trudno nam sobie z tym poradzić. Pomocne mogą okazać się zioła. Które z nich sprawdzą się najlepiej? Odpowiadamy!

Zioła warto stosować na co dzień. Oczywiście należy wiedzieć jakie i jak konkretnie je dawkować i stosować. Przede wszystkim należy zainteresować się nimi pod kątem codziennego, trudnego do wytrzymania stresu. Warto zaprzyjaźnić się z ziołami na co dzień, by dać sobie spokój z nerwami.

Co na uspokojenie? Przede wszystkim bądź tu i teraz

Nasze codzienne życie to bieganina, szereg obowiązków do wypełnienia i często skrajne nerwy. Co zrobić, aby uspokoić się tu i teraz? Przede wszystkim warto skupić się na oddechu. Popularne w dzisiejszych czasach stwierdzenie “tu i teraz” wbrew pozorom jest bardzo łatwe do wdrożenia. Pomoże w tym ziołowy napar. Wystarczy go zaparzyć, poczuć jego zapach i skupić się na jego wypiciu. Dosłownie – tu i teraz.

Jakie zioła na uspokojenie?

Jakie zioła na nerwy sprawdzą się najlepiej? Zwróć uwagę m.in. na szyszki chmielu. Te świetnie sprawdzają się, szczególnie jeżeli masz problemy ze snem. Szyszki chmielu charakteryzują się działaniem wyciszającym, nasennym oraz uspokajającym. A wszystko to dzięki zawartości lupuliny. To substancja wywierająca hamujący wpływ na aktywność kory mózgowej. Wytłumia silne emocje, odpręża i niweluje nadpobudliwość. Parzenie szyszek chmielu jest banalnie proste. Jedną łyżkę z suszu wystarczy zalać szklanką wrzątku i parzyć pod przykryciem 10 minut. Pij dwa, trzy razy dziennie, a szybko zauważysz efekty.

Kolejne zioło na uspokojenie? Kozłek lekarski czyli popularna waleriana to zioło o działaniu wyciszającym. Od zawsze stosowano go w formie odwarów z korzenia. W takiej formie zioło to pomagało hamować agresję i nadpobudliwość. Warto pamiętać, że kozłek bardzo łatwo wietrzeje, dlatego należy go odpowiednio przechowywać. Zapach suszonego zioła jest bardzo specyficzny. Jak przygotować wywar z waleriany? Wystarczy jedna łyżka cząstki korzenia kozłka lekarskiego, jedna łyżka suszu szyszek chmielu, dwie szklanki wrzątku. Odwar gotujemy 5 minut na małym ogniu, a następnie odcedzamy. Pijemy dwa razy dziennie.

Nie pomiń również melisy lekarskiej czyli matecznika. To bardzo popularna roślina wykorzystywana do łagodzenia nerwów w stanach podwyższonych emocji. Zwróć uwagę również na ziele dziurawca zwyczajnego, arcydzięgiel czy konopie medyczne. Więcej na temat wyciszających ziół przeczytasz w artykule na stronie internetowej klaudynahebda.pl. To właśnie w tym sklepie internetowym otrzymasz sprawdzone i w pełni skoncentrowane zioła, które zapewnią ci komfort codzienności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj