Kasacja samochodu czy sprzedaż? Co zrobić ze starym autem?

0
475
Kasacja samochodu czy sprzedaż? Co zrobić ze starym autem?

Każde auto w końcu dociera do kresu swojej drogi. Niezależnie od tego, czy w naszym posiadaniu znajduje się wysłużony samochód, którego nie opłaca się dłużej naprawiać, czy też niezdolny do jazdy pojazd od lat stojący na działce, należy zadać sobie pytanie: co zrobić ze starym samochodem? Czy możemy go rozebrać na części, czy konieczny jest kontakt z odpowiednią firmą?

Sprzedaż na części i złom

Na samym początku należy zaznaczyć, że rozebranie samochodu na części poza wyznaczonymi stacjami demontażu pojazdów jest nielegalne i może poskutkować karą w wysokości kilkunastu, kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Oczywiście nie dotyczy to sprzedaży pojedynczych elementów, które mogą znaleźć nabywców w przypadku nowszych samochodów lub poszukiwanych modeli. Jeżeli jednak mowa o utylizacji całego auta, należy skontaktować się z najbliższą stacją demontażu. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku pojazdów, które nie posiadają żadnych wartościowych części i nie zainteresują żadnego kolekcjonera. Warto jednak pamiętać, że podczas złomowania będziemy musieli dopłacić za każdy brakujący kilogram samochodu w stosunku do masy wpisanej w dowodzie rejestracyjnym.

Skup aut

Alternatywą wobec złomowania oraz potencjalnej sprzedaży pojedynczych części jest skontaktowanie się z firmą specjalizującą się w zakupie tego typu pojazdów. Skup samochodów używanych w Warszawie pomoże się zająć niesprawnym, starym lub uszkodzonym samochodem. W przeciwieństwie do komisów czy złomowisk, firmy tego typu zajmują się skupem aut w dowolnym stanie, co obejmuje również wysłużone egzemplarze, samochody niekompletne lub niezdolne do jazdy – czy to w wyniku wypadku, czy też upływu czasu. Kolejną zaletą skorzystania z usług skupu aut jest kompleksowa obsługa klienta, która rozpoczyna się od pierwszego kontaktu między klientem a firmą.

Podczas rozmowy telefonicznej następuje wymiana podstawowych informacji na temat samochodu oraz ustalenie dogodnego terminu na przeprowadzenie oględzin. W przeciwieństwie do punktów złomowania lub stacji demontażu, skupy dojeżdżają do klienta w celu wyceny samochodu, a także zajmują się odbiorem pojazdu po zawarciu umowy. Jest to duże udogodnienie, gdyż koszt transportu niesprawnego auta może pochłonąć zyski ze złomowania. Skup samochodów zapewnia nie tylko rzetelną wycenę, zapłatę oraz transport auta, ale również obsługę dokumentów. Po sprzedaży samochodu należy poinformować o transakcji odpowiedni wydział komunikacji, a także zadbać o przeniesienie ubezpieczenia na nabywcę, co wiąże się również z poinformowaniem ubezpieczyciela o zmianie właściciela samochodu.

Warto dodać, że skupy samochodów często świadczą również usługi związane ze złomowaniem oraz utylizacją pojazdów. Tym sposobem możemy w jednym miejscu załatwić wszystkie kwestie związane ze sprzedażą i potencjalnym złomowaniem samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj