Kardiolodzy diagnozują, monitorują i leczą problemy z sercem. Wykorzystują do tego szereg narzędzi, w tym echokardiografię, elektrokardiografię i cewnikowanie serca. Kardiologia to specjalność chorób wewnętrznych i działa na rzecz poprawy i utrzymania funkcji serca. Jednak kardiolodzy często współpracują z innymi specjalistami, w tym z lekarzami ogólnymi i pediatrami, chirurgami i onkologami zajmującymi się radioterapią.
Kim jest kardiolog?
Kardiolodzy to lekarze specjalizujący się w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce chorób serca. Opiekują się również pacjentami z wrodzonymi wadami serca lub po zawale mięśnia sercowego. Kardiolodzy to lekarze medycyny ze specjalnym przeszkoleniem w zakresie kardiologii. którzy dzięki szkoleniu i doświadczeniu są wykwalifikowani do diagnozowania i leczenia wielu schorzeń serca.
Jakie są oznaki i objawy choroby serca?
Choroby serca są główną przyczyną zgonów na świecie. Jest to również główna przyczyna hospitalizacji i niepełnosprawności.
Niektóre objawy choroby serca to duszność, ból w klatce piersiowej, zawroty głowy, zmęczenie i nudności. Jeśli masz te objawy lub jeśli lekarz zalecił Ci uważać na nie, dobrym pomysłem jest jak najszybsze zbadanie przez lekarza.
Jakie są najczęstsze przyczyny chorób serca?
Głównymi czynnikami ryzyka chorób serca są wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i palenie papierosów.
Istnieje wiele różnych rodzajów chorób serca, ale większość z nich można przypisać stanom zapalnym w ciele lub niedrożności naczyń krwionośnych.
Kiedy powinieneś iść do kardiologa?
Kardiolodzy wykonują szereg badań diagnostycznych, aby określić, co powoduje objawy pacjenta, podczas gdy inni mogą prowadzić terapię tylko w przypadku określonych schorzeń lub schorzeń, które zostały zdiagnozowane przez innych specjalistów.
Wizyta u kardiologa Wrocław może mieć miejsce w nagłych przypadkach lub w przypadku wysokiego ryzyka chorób serca. Lekarz oceni objawy i wykona testy diagnostyczne, takie jak elektrokardiogram, badania krwi i echokardiogram.
Elektrokardiogram to przyrząd używany do pomiaru aktywności elektrycznej serca poprzez umieszczenie elektrod na klatce piersiowej, ramionach, nogach lub głowie. Pomaga diagnozować choroby serca, takie jak arytmie (nieprawidłowe bicie serca), choroba wieńcowa (stwardnienie tętnic) i inne nieprawidłowości serca.