Kiedy warto skorzystać z pomocy dietetyka?

0
25

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że zdrowe, zrównoważone odżywianie ma kluczowe znaczenie dla naszego samopoczucia, wyglądu i funkcjonowania organizmu. Właściwa dieta może przynieść wymierne korzyści dla zdrowia, pomóc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki, a także poprawić wyniki sportowe. W wielu przypadkach warto jednak skorzystać z pomocy specjalisty – dietetyka.

Nadwaga i otyłość

Pierwszym powodem, dla którego warto udać się do profesjonalisty, jest nadmierna masa ciała. Aby ją zredukować może Ci pomóc m.in. dietetyk w Wadowicach, pracujący w Studio Treningowym Never Average. Dobrze dobrana dieta może mieć wpływ na zdrowe schudnięcie, a także na profilaktykę różnych chorób związanych z otyłością, takich jak cukrzyca czy miażdżyca.

Choroby przewlekłe

Osoby cierpiące na różnego rodzaju schorzenia przewlekłe, takie jak cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe czy nadciśnienie tętnicze, powinny szczególnie dbać o właściwe odżywianie. Odpowiednio dobrana dieta może wspomóc leczenie farmakologiczne i pomóc w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.

Zespół jelita drażliwego

To stosunkowo często występujący problem, który objawia się dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego. Właściwa dieta, bogata w błonnik i niskoprzetworzone produkty, często pozwala złagodzić objawy.

Alergie i nietolerancje pokarmowe

Coraz więcej osób boryka się z uczuleniami na różne produkty spożywcze, takie jak gluten czy laktoza. Skonsultowanie diety z dietetykiem może pomóc w opracowaniu jadłospisu, który będzie bezpieczny dla alergika i jednocześnie dostarczy mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Aktywność fizyczna a prawidłowe odżywianie

Osoby uprawiające sport na wysokim poziomie czy nawet amatorzy dążący do poprawy swoich wyników także powinni zwrócić uwagę na prawidłowe odżywianie. Jak mówi pracownik Never Average – Studio treningowe Kalwaria: Dietetyk może pomóc w opracowaniu diety specjalnie dostosowanej do indywidualnych potrzeb osoby trenującej, uwzględniającej jej dyscyplinę sportową, intensywność treningów oraz ewentualne ograniczenia zdrowotne.

Oprócz powyższych sytuacji warto udać się do dietetyka również w celu oceny naszych przyzwyczajeń żywieniowych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich codzienne nawyki mogą wpływać na gorsze samopoczucie czy wygląd. Dobrze dobrana dieta może przynieść wymierne korzyści dla zdrowia i kondycji, a w przypadku sportowców – również poprawić osiągane wyniki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here