Kołnierze z futrzanym obszyciem

0
731

Futrzane kołnierze często spotykane w odzieży zimowej. Nadają jej elegancki wygląd. Te modne elementy przepięknie zdobią futra, kurtki czy płaszcze jednocześnie czyniąc je stylowymi. Kołnierz i wykończenie nie służą jedynie, jako elementy dekoracyjne, ale również praktyczne. Dzięki wysokiej jakości naturalnemu puchowi oraz kołnierzom nie sposób zmarznąć nawet w najchłodniejszy zimowy dzień, a ponadto doskonale wpasują się one do Twojego stylu życia.

Co odróżnia futrzaną czapkę od futrzanego kołnierza?

Futrzany lub puchowy kołnierz może być elementem każdego okrycia wierzchniego. Jakie występują między nimi różnice? Futrzany kołnierz to element odzieży zdobiący i przycinający dekolt.

Kołnierz z futra naturalnego jest dodatkiem przyszywanym przy krawędzi kaptura. Taki kaptur może być również w wersji odpinanej. Taka forma kołnierza jest dużo wygodniejsza, zwłaszcza w sytuacji, gdy planujemy ją połączyć z odzieżą wykonaną z innego materiału niż futro. Dzięki temu z łatwością możemy uprać kurtkę poprzez proste usunięcie kołnierza.

Kołnierze tego rodzaju zazwyczaj wykonuje się z prawdziwego futra, najczęściej pochodzącego od lisa lub lisa o długim włosie. Zawdzięczamy temu ich szykowny wygląd i perfekcyjną ochronę przed zimnem. Stosuje się je najczęściej do kożuchów oraz płaszczy zimowych. Niezwykle popularne są również warianty futer z naturalnego futra. Najbardziej istotny jest wybór futra różniącego się od futra głównego, ale jednocześnie zachowującego z nim harmonię. Przykładowo kołnierz z lisa arktycznego będzie świetnia pasował do płaszcza z norek lub lisa. Dodatkowo możemy uzupełnić mankiety rękawów tym samym futrem.

Bardzo istotnym elementem są wysokiej jakości falbany i kołnierze z puszystego błyszczącego futra, które nadają charakter stylizacji. Czynią ją albo imponującą i bogatą, albo nudną , kiedy  futro nie jest dobrej jakości.

Istnieje kilka opcji kolorystycznych. W tym wypadku możemy wybrać futrzane obszycie lub kołnierz kontrastujące z kolorem głównego produktu lub w kolorystyce płaszcza, parki bądź kurtki. Zasadę tę stosuje się także do futer farbowanych. Futro naturalne, na przykład białe lub szare, idealnie pasuje do każdego koloru.

Najważniejsze zalety kołnierzy futrzanych

Brzegi kurtek i kołnierzy futrzanych posiadają następujące zalety:

  • stylizacja jest bardziej stylowa oraz atrakcyjna;
  • podkreślają model ubrania oraz sylwetkę osoby;
  • zapewniają ochronę przed wiatrem i zimnem;
  • charakteryzują się wygodą użytkowania i przechowywania: krawędź lub kołnierz doczepiony do kurtki można w każdej chwili zdjąć.

 

Zapoznaj się z ofertą na https://andrzejkonopka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj