Lokalizacja hotelu – czy warto przywiązywać do niej dużą wagę?

0
437
Lokalizacja hotelu – czy warto przywiązywać do niej dużą wagę?

Najwięcej trudności podczas planowania urlopu może sprawić znalezienie odpowiedniego hotelu. Wyposażenie pokoju, dostępność usług dodatkowych, możliwość stołowania się w restauracji to jedne z najważniejszych elementów, które należy wziąć pod uwagę. Dla wielu osób podstawową kwestię stanowi również lokalizacja noclegu. Czy jednak naprawdę warto traktować ją priorytetowo podczas wybierania hotelu?

Lepiej wybrać hotel w centrum, na obrzeżach miasta czy blisko atrakcji?

Lokalizacja bez wątpienia powinna być kluczowym czynnikiem podczas szukania noclegu, chociaż można wskazać od tej reguły kilka wyjątków. Położenie hotelu ma znaczenie zwłaszcza w przypadku wyjazdów wakacyjnych, w których trakcie najlepiej nocować w pobliżu lokalnych atrakcji. Bliskość zabytkowej części miasta, szerokiej plaży czy górskich szlaków pomoże zaoszczędzić sporo czasu, a także pieniędzy – jeśli do najpiękniejszych zakątków można dojść pieszo lub szybko dojechać komunikacją miejską, nie trzeba martwić się dostępnością miejsc parkingowych (o które w sezonie może być trudno) i opłatami za parkowanie.

Z kolei dla osób podróżujących służbowo najlepszym wyborem będą noclegi znajdujące się w pobliżu firm czy centrów szkoleniowych, w których mają odbywać się spotkania zawodowe. Ponadto w dużych miastach warto również poszukać obiektów w dzielnicach sąsiadujących z centrum bądź obszarami turystycznymi, np. hotel w gdańskim Wrzeszczu z pewnością będzie dobrze skomunikowany zarówno ze śródmieściem, jak i dzielnicami nadmorskimi, a jednocześnie koszt pobytu w takim obiekcie może być bardziej atrakcyjny niż w kurortach tuż przy samej plaży.

Osoby podróżujące własnymi samochodami mogą zasugerować się też łatwym dojazdem do hotelu. Nieznajomość zatłoczonych centrów miast stresuje wielu kierowców, którzy wolą nocować na obrzeżach (niedaleko wjazdu do miejscowości), a po nieznanych ulicach poruszać się taksówkami, tramwajami czy na piechotę.

Kiedy nie warto zwracać uwagi na lokalizację hotelu?

Położeniem hotelu nie muszą przejmować się osoby, które planują wyjazd głównie z myślą o wizytach w SPA. W hotelach oferujących dostęp do strefy SPA bądź wellness zwykle nie trzeba nawet wychodzić poza teren obiektu, by móc cieszyć się licznymi atrakcjami i urokliwymi zakątkami. Gabinety masażu, salony urody, siłownie, boiska sportowe czy baseny znajdują się zazwyczaj wewnątrz budynku lub w jego najbliższym sąsiedztwie. Ponadto tego typu hotele dbają o to, by goście mogli odpocząć po zabiegach w komfortowych pokojach, restauracjach serwujących lokalne specjały albo w ogrodach rozciągających się wokół hotelu.

Pracownik Amber Hotelu ze SPA w Gdańsku podkreśla: Wybór zabiegów w hotelowych strefach relaksu jest bardzo szeroki, dzięki czemu goście nie mogą narzekać na brak wrażeń. Wyjazd do SPA to więc świetny pomysł na zagospodarowanie nie tylko weekendu, ale również kilku czy kilkunastu wolnych dni. Podczas takiego pobytu można codziennie korzystać z innych zabiegów, które pomogą zregenerować się zarówno ciału, jak i umysłowi.

Planowanie urlopu warto więc rozpocząć od znalezienia interesujących atrakcji i zdefiniowania preferowanego rodzaju aktywności (np. intensywne zwiedzanie, odpoczynek na plaży, pobyt w SPA). Dopiero potem należy poszukać hotelu znajdującego się w lokalizacji sprzyjającej realizacji wszystkich celów urlopowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here