Materac idealny dla dwojga – jak powinien być?

0
32

Wbrew pozorom, kwestia wyboru idealnego materaca może budzić sporo kontrowersji. Zakup odpowiedniego materaca jest niezwykle istotny dla zdrowia i komfortu obu osób śpiących na tym samym łóżku. Istotne znaczenie mają takie czynniki jak wielkość materaca czy twardość, które mają bezpośredni wpływ na jakość snu, jak również stan kręgosłupa oraz witalność w ciągu dnia. Czy zatem możliwe jest dokonanie wyboru idealnego? Co wziąć pod uwagę podczas zakupu? Dowiesz się tego z artykułu.

Jakiej wielkości materac sprawdzi się dla dwóch osób?

Materace dostępne są w wielu różnych rozmiarach, jednakże dla dwóch osób najbardziej odpowiednie są te o szerokości 140 cm, 160 cm lub 180 cm. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz możliwości przestrzennych pokoju – ważne jest, aby łóżko nie zajmowało zbyt wiele miejsca, ale też nie było zbyt małe i ciasne.

Jak zauważa bowiem producent materacy REM-SEN: dobór odpowiedniej wielkości materaca powinien uwzględniać zarówno potrzeby każdej osoby śpiącej na nim, jak i przestrzeń dostępną w sypialni.

Jednym z popularnych rozmiarów materacy dla dwojga jest materac 140×190. Tego typu materace są odpowiednio szerokie dla dwóch osób, gwarantując odpowiednią powierzchnię do spania. Jeśli jednak dysponujesz większym pomieszczeniem, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał materac 160×200, 180×200 czy nawet 220×200.

Idealna twardość dla dwojga – czy to możliwe?

Kwestia twardości materaca jest kluczowym parametrem wpływającym na komfort snu. Wybór odpowiedniej twardości jest indywidualną decyzją, której należy dokonać, biorąc pod uwagę takie czynniki jak np. masa ciała. Ważną kwestią jest preferowany sposób spania, np. na plecach, na brzuchu czy na boku. Istotnym czynnikiem są także ewentualne problemy zdrowotne, np. bóle kręgosłupa. 

Można przyjąć, że im większa masa ciała, tym twardszy powinien być materac. W przypadku łóżek małżeńskich pojawia się jednak problem zróżnicowania preferencji. Trzeba wziąć pod uwagę potrzeby obu osób korzystających z materaca. Często może to oznaczać kompromis pomiędzy twardością preferowaną przez jedną osobę a twardością preferowaną przez drugą. 

Ekspert z firmy REM-SEN podkreśla, że: świetną opcją dla osób ukierunkowanych na konkretną twardość, inną niż partnera, jest możliwość wyboru materaca łączonego za pomocą zamków w pokrowcu. Taki materac ma jedną połówkę twardości H3, a drugą H4 – jest to model Complete II w pokrowcu BioProtect.

Pamiętajmy zatem, że podczas zakupu materaca ważne jest zarówno odpowiednie dopasowanie wielkości do potrzeb i przestrzeni sypialni, jak i wybór takiej twardości, która pozwoli na komfortowy sen zarówno dla jednej, jak i drugiej osoby. Wiedza, jaką zdobywamy na temat różnych rodzajów materacy oraz możliwości ich łączenia może okazać się kluczowa w dążeniu do kompromisu i znalezieniu materaca idealnego dla dwojga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here