Medycyna estetyczna

0
335
Medycyna estetyczna

Medycyna branży beauty stała się chwile temu niezwykle modnym wyborem. Coraz szersze grono osób decyduje się na wykonanie konkretnych zabiegów udoskonalających ich ogólnie pojętą urodę i komfort. Coraz większe zapotrzebowanie na zabiegi tego typu spowodowało, że powstaje więcej klinik medycyny estetycznej, w wyniku czego ceny są zdecydowanie bardziej przystępne. Dzięki temu rozwojowi teraz nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie zafundować estetyczne udoskonalenia. Rozmaitość tychże zabiegów także jest wielka. Są takie zabiegi, które zdecydowanie wybierane są najchętniej.

Mezoterapia

To wybór z najmniej niebezpiecznych zabiegów. Opiera się na dostarczeniu substancji leczniczych, regenerujących czy odżywczych prosto w obręb skóry. W efekcie mezoterapii do wszystkich z błon skóry mają możliwość przedrzeć się związki czynne, jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, jak również pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -bazuje na wtłaczaniu do wewnątrz skory substancji czynnych z wykorzystaniem fal radiowych; wykonuję się również mezoterapię bezigłową gdzie aktywatorem (zwykle witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -zabieg bardziej skomplikowany, przeprowadzany z wykorzystaniem igły; polega na dostarczeniu związków2 czynnych za pomocą igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Na co dzień zwana często mikro peelingiem. To sposób automatycznego ścierania naskórka przy pomocy konkretnie kontrolowanego pasma mikrokryształów. Jest to zabieg, który ściera, ubogaca w tlen i umacnia skórę, a posiłkowo pobudza produkcję kolagenu. Przez co dozwala na wyzbycie się problemów skórnych jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a również i nawet blizny. Mikrodermabrazję sortuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -polecana dla osób posiadających skórę cienką i wrażliwą, a poza tym dla alergików (podczas wykonywania zabiegu nie unosi się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -używane są mikrokryształy tlenku glinu; rekomendowana osobom z pootwieranymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niezauważalna droga; tlen posiłkowo zwęża naczynia krwionośne, minimalizuję opuchliznę i dusi wzrost bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji doradza się wybierać przy aktywnym trądziku, a ponadto w przypadku skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Zabieg opiera się na powiększaniu i formowaniu czerwieni wargowej pod wpływem iniekcji kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wymarzonego wyniku. Jest to nieinwazyjny zabieg, zajmujący zwykle biorąc w to sondaż wstępny z pacjentem od 45 minut do godziny. Następstwa utrzymują się przez okres od pół roku do roku.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to termin handlowy toksyny botulinowej. Rezultaty reakcji botoksu spróbowały wpierw neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki pojawiają się z dużej działalności mięśni w obrębie twarzy. Mięsień ten zmniejsza się, gdy odbierze odpowiedni sygnał z włókna nerwowego. W następstwie gdy dostarczony będzie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, a co za tym idzie nie powstaną zmarszczki. Wynik jest widoczny przez ok. 6 miesięcy.

W rezultacie użycia botoksu można usunąć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki wokół ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

Przy użyciu botoksu można także odbudować włosy.

Liposukcja

To sposób odsysania zbędnego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z z wielu rożnych części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wybiera się ją aby zredukować ilość komórek tłuszczowych, Niestety nie zawsze okazuje się to wystarczające, przy znacznej nadwadze niezastąpiona okazuje się ponadto lipektomia (zlikwidowanie przerostu rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here