Metody finansowania instalacji fotowoltaicznych

0
121

Montaż własnej instalacji fotowoltaicznej jest niezawodnym sposobem na pozyskiwanie znacznie tańszej energii elektrycznej, niż ta pobierana z sieci dystrybucyjnej. Choć panele przynoszą długookresowy zysk, to ich zakup oznacza nierzadko spory jednorazowy wydatek, co wymaga posiadania odpowiedniej ilości wolnych środków. Istnieją jednak różne możliwości uzyskania finansowania takie inwestycji, dostępne zarówno dla osób fizycznych, jak i firm.

Jak można sfinansować inwestycję w panele dla firmy?

Większość przedsiębiorstw do prowadzenia działalności gospodarczej potrzebuje sporych ilości prądu, więc możliwość pozyskiwania go po dużo niższej cenie będzie dla nich szczególnie atrakcyjna, ponieważ może przełożyć się na obniżkę kosztów, a tym samym wzrost konkurencyjności oferowanych produktów i usług. Wysokie zapotrzebowanie na energię oznacza jednak konieczność zakupu systemu o wysokiej wydajności, co będzie wymagało znacznych środków finansowych. Sposobem na ich uzyskanie może być złożenie wniosku o kredyt z linii przeznaczonej na inwestycje proekologiczne. Alternatywą może być również korzystny leasing instalacji fotowoltaicznych. W Cieszynie pomoc w wyborze właściwego w danej sytuacji systemu oraz wsparcie przy uzyskiwaniu zewnętrznego finansowania oferuje firma Modern Energy Pro. Warto pamiętać, że leasing jest też dostępny dla osób prowadzących gospodarstwa rolne.

Pieniądze na fotowoltaikę dla osób prywatnych

Używanie energii słonecznej do pozyskiwania prądu we własnym zakresie jest popularne wśród właścicieli budynków mieszkalnych. Osoby chcące założyć instalację fotowoltaiczną na swoim domu, mogą skorzystać z różnych programów wsparcia. Największą popularnością cieszą się kolejne odsłony programu Mój Prąd, oferującego dopłatę do montowanej instalacji. Można też uzyskać refundację znacznej części kosztów, decydując się na skorzystanie z przysługującego limitu ulgi termomodernizacyjnej. Alternatywą będzie rządowy program Czyste powietrze, który również może pokryć znaczną część wydatków poniesionych na zakup paneli. Pomoc w sfinansowaniu fotowoltaiki zapewnia też przeznaczony dla rolników program AgroEnergia. Firma Modern Energy Pro ze Skoczowa specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu instalacji fotowoltaicznych dla budynków mieszkalnych i firm, a także pomaga w uzyskaniu finansowania z różnych źródeł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj