Międzygórze – malownicza „Perła Sudetów” i spokojny zakątek Dolnego Śląska

0
543
Międzygórze - malownicza

Niewiele jest w Polsce, miejsc równie malowniczych i zacisznych. Trudno je znaleźć, lecz jeśli już raz tu trafisz, będziesz chciał wracać jak najczęściej. Poznaj Międzygórze, małą wieś na Dolnym Śląsku, która zaskoczy Cię różnorodnością spędzania wolnego czasu, urzecze pięknem i pomoże oderwać się od codzienności.

Ciekawa historia

Niewątpliwie, jednym z ciekawszych faktów, dotyczących Międzygórza jest historia tego miejsca. Swoją świetność, może ono zawdzięczać królewnie Mariannie Orańskiej. To ona, w dziewiętnastym wieku, przekształciła osadę drwali, w znany i powszechniej ceniony kurort turystyczny. Powstały pensjonaty, karczmy, stawy do hodowli pstrągów, ścieżki turystyczne i uzdrowiska. Miejsce zasłynęło również z pięknych willi w stylu tyrolskim.

Wypoczynek dla każdego

Międzygórze i jego okolice, to miejsce bardzo różnorodne, pod względem możliwości spędzania wolnego czasu.

Najpopularniejsze atrakcje to:

  • Wodospad Wilczki
  • Kamienna zapora
  • Masyw Śnieżnik
  • Sanktuarium Maria Śnieżna
  • Śnieżnicki Park Krajobrazowy
  • Ogród Bajek

Międzygórze to przede wszystkim piękne krajobrazy. Liczne trasy turystyczne, pozwalają cieszyć się pięknem przyrody. Międzygórzańskie hotele, spełnią oczekiwania, nawet najbardziej wymagających gości. Międzygórzańskie restauracje, nakarmią każdego turystę, oferując popularne dania oraz umożliwiając spróbowanie regionach przysmaków.

Podążając szlakiem Marianny Orańskiej, zobaczysz przepiękną architekturę tyrolskich i norweskich domów. Na Górze Iglicznej, zajrzyj do drewnianego sanktuarium Marii Śnieżnej, które poza wspomnieniem barokowego stylu i miejscem kultu, jest także świetnym punktem obserwacyjnym, z którego podziwiać można, panoramę ziemi kłodzkiej. Punktem obowiązkowym, jest także Wodospad Wilczki. Miejsce dostępne dla zwiedzających, od początków istnienia kurortu. Liczne trasy, zabezpieczone i dostosowane do turystów, umożliwiają zwiedzanie nawet najmłodszym. Dla pasjonatów górskich wypraw, czeka Masyw Śnieżnik. Na wysokości 1425 m. n. p. m. znajduje się Rezerwat Śnieżnika, chroniący przede wszystkim unikalną roślinność Sudetów wschodnich. Urokliwe schronisko na Śnieżniku to jedno z Miedzygorskich noclegów. Mieszczące niemal 60 osób, oferuje miłą atmosferę i pyszne domowe posiłki przez cały rok. Miłośnicy wyprawy rowerowych mogą liczyć na najpopularniejszą w Europie sieć górskich ścieżek rowerowych Singletrack Glacensis, która umożliwia przejechanie całej ziemi kłodzkiej, od Srebrnej Góry do Jagodnej. Międzygórze oferuje również rozrywkę dla najmłodszych. Ogród Bajek, to możliwość spotkania ulubionych animowanych postaci. Wyrzeźbione z drewna, przez prawdziwego miłośnika baśni. Choć historia obeszła się z tym miejscem dość brutalnie, obecnie powraca do świetności, wzbogacane nowymi figurami.

Bogata oferta noclegowa

Chcąc odpocząć po dniu pełnym wrażeń, Międzygórze noclegi posiadają bogatą ofertę. Godny polecenia pensjonat Międzygórze, Willa Słoneczna, położona u stóp masywu Śnieżnika, to miejsce dla całej rodziny. Pokoje o najwyższym standardzie, udogodnienia dla gości, możliwość zorganizowania grilla, ogniska, oraz miejsce do zabaw dla dzieci, to tylko część listy zalet tego miejsca. Dodatkowe możliwości organizowania imprez okolicznościowych, sprawia, że przez cały rok, można korzystać z piękną okolicy. Fakt, że pensjonat działa od 1900 roku, robi prawdziwe wrażenie. Kto nie chciał by zamieszkać w miejscu odwiedzanym przez ówczesną arystokrację? Wygoda, spokój i piękne widoki, a do tego atmosfera tego miejsca, zachęca każdego.

Odwiedź prawdziwą Perłę Sudetów i pokochaj to miejsce!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj